Zahraniční výstavy

Trenčín  - 26. ledna  2002 - Slovensko

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Rozhodčí Piotr Król - PolskoTak nám to zase začalo! Máme za sebou první výstavu sezóny 2002. A úvod bych klidně mohla napsat podle loňského: "Kouzlo mezinárodních výstav v zahraničí je v tom, že většinou nevíte, na jakého rozhodčího narazíte. U našich rozhodčích už většina vystavovatelů tuší, že tenhle nemá rád velké, tenhle dává přednost štíhlým, tenhle nahatým a tenhle osrstěným. U zahraničních rozhodčích většinou nehrozí možnost, že by dotyčného vystavovatele znali a výhodou je tedy jistá pravděpodobnost úspěchu pro kohokoliv. Riziko naopak spočívá v tom, že daný rozhodčí nemusí naše plemeno příliš znát, čímž může dojít k řadě překvapení milých i nemilých." Polský rozhodčí Piotr Król patří mezi zkušené mezinárodní posuzovatele, kteří cestují po mnoha výstavách a posuzují téměř každý týden. Pro čínské naháče je delegován poměrně často a mimo jiné proto jsem své pejsky do Trenčína hlásila. Byla jsem zvědavá na jeho pohled na české a slovenské čínské naháče. A o překvapení opravdu nebyla nouze, však se podívejte na výsledky.

Arden Solutre Pazzda - V1, CAC, res. CACIBDo Trenčína bylo přihlášeno 37 číňánků (31 hairless a 16 powder puff). Pan Król nezadal ani jedinou známku velmi dobrou či horší. Jediné, co si dovolím napsat, jako svůj osobní úsudek o celkovém posuzování, je to, že dával přednost menším jedincům se střední sílou kostry, kladl velký důraz na správně stojící uši a posudky diktoval převážně ve všeobecném znění. V dorostu a v mladých se předvedlo několik nadějných jedinců, s nimiž se jistě budeme setkávat i na dalších výstavách. Mezi dospělými si to vesměs "rozdali" staří známí. Stejně jako paní Urbanowská při podzimní Nitře zvolil i pan Król vyřazovací systém hodnocení, který umožňuje lepší přehled při zadávání hlavních titulů. Artuš Lásky dar - V2 Hned po zadání CAC ve třídách té které variety si zavolal do kruhu všechny držitele CAC a res. CAC a z nich si vybral dva kandidáty, kteří se utkají se dvěma stejně vybranými jedinci variety opačné. Proto se o CACIB sešli jen čtyři psi a pak čtyři feny. Z hairless psů "postoupil" Akim Hvězda z Podmok a Arden Solutre Pazzda, z powder puff psů Hoofy Modrý květ a Apollo Nezkrotná markýza, z hairless fen Kikiana Kitiko od Zlaté Samanty a Ellie Modrý květ, z powder puff fen Heppy Modrý květ a Evita Modrý květ. Noví držitelé CACIBa - Akim Hvězda z Podmok a Ellie Modrý květ - po dalším postupném vyřazení všech mladých s CAJC svedli dlouhou bitvu "o poslední chybičku". Tu nakonec udělal Akim, když už mu nehybné stání připadalo dlouhé a do nosánku mu cosi zajímavého zavonělo. Titul BOB zaslouženě získala Ellie Modrý květ, která měla svůj velký den. Skvěle se předváděla a výstava jí zjevně "sedla".

3. místo v párech obsadila Ich. Gwendy od Zlaté Samanty a Apollo Nezkrotná markýzaO pěkný závěr se postaral pár osrstěných číňánků Jitky Hořákové a Magdaleny Hudákové ve složení Apollo Nezkrotná makrýza a Ich. Gwendy od Zlaté Samanty, který pod vedením Magdy Hudákové  obsadil z 26! soutěžících párů 3. místo rozhodnutím pana Meszárose.

A na závěr si dovolím ještě pár svých dojmů. Ranní pokyn pořadatelské služby, že parkoviště už je obsazené a máme zajet kamsi doleva, jsme naštěstí s poukázáním na našich osm psů v nacpaném autě ignorovali, a ušetřili si tak dlouhatánskou cestu s klecemi k hale. Nevědět od loňského roku, že pavilon s naším kruhem má do prvního patra výtah, byli bychom tahali klece a věci po schodech jako všichni ostatní. Při závěrečných soutěžích, které se konaly v hale č. 1 v prvním patře bez výtahu! nebylo ve 14.45 kam dát věci. Složili jsme tedy klece a přepravky na sebe a vmáčkli se do kouta ke zdi. Silnější z nás celé soutěže prostáli, slabší nátury (jako já), se svezli na zem mezi klece, přepravky a cizí psy a stočení do klubíčka bez možnosti sledovat dění klimbali. Odjížděli jsme s nadějí, že třídenní výstava v Trenčíně 2003 bude mít poněkud prostornější podmínky.

P.S. za slabší kvalitu obrázků může tma ve výstavním kruhu. Snad nám prominete. Za kamerou stála Jitka Hořáková a patří jí velký dík.

L. Brychtová 27.01.2002

Ch. Francesca Modrý květ* 3. místo obsadil pár  Apollo Nezkrotná makrýza a Gwendy od Zlaté Samanty
* Heppy Modrý květ splnila podmínky Slovenského šampiona mladých
* Arden Solutre Pazzda splnil podmínky Slovenského šampiona krásy
* Francesca Modrý květ splnila podmínky Klubového šampiona KCHN
* Ellie Modrý květ splnila podmínky titulku Interšampion

Posuzoval: Piotr Król, Polsko

 Čínský chocholatý pes bez srsti

P-TD

Briton True Pazzda  

VN  

Frolíková

  Casanova Pupo-Haichi neúč. Kvíčalová
P-TM Chronik Alexa Lachesis V2 Čurilová
  Henry Modrý květ V1, CAJC Hudáková
P-Mz

Ch. Akim Hvězda z Podmok - V1, CAC, CACIB.Akim Hvězda z Podmok 

V1, CAC, CACIB Brychtová

 

Bloondy z Jasné hvězdyBloondy z Jasné hvězdy

V2, res. CAC  

Pindurová

P-TO

Arden Solutre Pazzda

V1, CAC, res.CACIB  

Nosková

  

Genetik Alexa Lachesis   

V2, res. CAC

Šimovičová

P-TS

Ch. Frozen Hot Alexa LachesisFrozen Hot Alexa Lachesis

V1, CAC

Šimovičová

F-TD

Aššu Hot Chocolate

neúč.

Madarásová 

  Azia Hot Chocolate VN1 Blaha
  Grétka Van E Jo Van N2 Blaha
F-TM Jaštěrica Alexa LachesisJaštěrica Alexa Lachesis V1, CAJC Pištěková

F-Mz

Ch. Gessi Modrý květGessi Modrý květ

V1, CAC

Brychtová  

  Sunshine Reggae Zikkurat neúč. Antczak
F-TO Ajka od Sv. Liharta V4 Pištěková

 

Amanda Hvězda z Podmok  

neúč.

Čtyroká  

  

Francesca Modrý květFrancesca Modrý květ

V3

Chrtková

  

Groteska Alexa LachesisGroteska Alexa Lachesis

V2, res. CAC

Dudášová  

  

Kikiana Kitiko od Zlaté Samanty    

V1, CAC, 

Hudáková  

F-TS Ich. Ellie Modrý květ (ICh. Gingery´s Krimson N Clover x Ich. Beggy Modrý květ)Ellie Modrý květ V1, CAC, CACIB, BOB Pospíšil

Čínský chocholatý pes osrstěný

P-TD Jason Powder od Chlpíků neúč. Blumel
P-TM Artuš Lásky darArtuš Lásky dar V2 Rúfusová
  Claudio z Jasné hvězdyClaudio z Jasné hvězdy V1, CAJC Kňažková+Byrtusová
P-Mz Arees Pupo-Haichi V2, res. CAC Nosková 

 

Billy z Jasné hvězdyBilly z Jasné hvězdy V3 Lančová

  

Hoofy Modrý květ  

V1, CAC 

Chlpíková  

P-TO  

Apollo Nezkrotná markýza V1, CAC Hudáková  

  

Doyel Modrý květ  

V3

Chlpíková  

  

Guliver Alexa LachesisGuliver Alexa Lachesis

V2, res. CAC

Šimovičová

F-TD  

Jasněnka Powder od Chlpíků

VN

Thoma+Nemanic

F-TM Anabuco Sarah Valenzo V3 Toupalová
  Chimaira Charmé Alexa LachesisChimaira Charmé Alexa Lachesis V1, CAJC Šimovičová
  Claire z Jasné hvězdy V2 Byrtusová + HK
F-Mz Heppy Modrý květ V1, CAC, res. CACIB Dandanová

F-TS  

Evita Modrý květ

V1, CAC

Pospíšil

 

Gwendy od Zlaté Samanty

V2, res. CAC Hořáková