Mezinárodní výstava

Luxemburg  - Lucembursko - 1. září 2002

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Do Luxemburgu jsme přijeli s manželem pozdě v noci a protože máme auto upravené na pohodlné nocování, není pro nás problémem zastavit a přespat téměř kdekoliv. Zkusili jsme zajet přímo na výstaviště a doufali, že bude parkoviště otevřené, jak bývá zvykem na většině výstavišť, která ze zahraničí známe. Výstaviště u nás, ale i na Slovensku, v tomto směru bohužel značně pokulhávají. Parkoviště v Luxemburgu bylo skutečně otevřené a na něm již spousta aut, většinou obytné karavany. Ráno nás přivítala ošklivě zatažená obloha a velmi studený vítr. U vstupu, kde se vytvořila velká fronta, jsem se už těšila na teplo haly. Byla jsem však zklamaná. Náš kruh byl umístěn přímo u východu pro venčení psů a halou to pěkně protahovalo. Následky jsme s manželem pocítili o pár dní později - přivezli jsme si totiž, kromě jiného, z Luxemburgu pěknou rýmu!

Výstaviště tvoří jedna obrovská hala, která je uvnitř rozdělená na několik menších. Povrch v halách je dost kluzký a někteří psi měli značné problémy při procházení halami. Ve všech kruzích však byly položené koberce, takže posuzování psům nečinilo žádné problémy. Kruhy byly středně velké, což znamená - pro číňánky dostatečně velké. Dost jsem však litovala třeba vystavovatele afgánských chrtů, kteří byli nuceni ve stejně velkém kruhu předvést své psy. Pro ně byl kruh opravdu malý.

Na výstavu bylo celkem přihlášeno 26 čínských chocholatých psů, z toho 7 osrstěných a 19 bez srsti. Posuzoval pan rozhodčí Dan Ericsson ze Švédska. Jeho vystupování i posuzování bylo velmi příjemné. Ke psům přistupoval vždy tak, aby ho nejdříve posuzovaný pes viděl, pak mu nechal krátce očichat ruku a po tomto seznámení začal psa obvyklým způsobem prohmatávat a posuzovat. Pan Ericsson ovládá perfektně angličtinu i němčinu a vždy se vystavovatele zeptal, v jakém jazyce chce komunikovat. Proč to píši? Pokud někdo očekával, že si názor rozhodčího na svého psíka přečte později v posudku, byl na omylu! Žádný posudek nikdo nedostal. Pokud se panu rozhodčímu cosi na pejskovi nezdálo, sdělil to vystavovateli pouze ústně při posuzování. Pokud bylo vše podle něj v pořádku, zeptal se pouze na věk psa. Takže jsem se u našeho Elvise Modrý květ dozvěděla pouze to, že má jaksi větší proporce těla a k tomu nedostatečně velkou hlavu. Abych to vysvětlila musím podotknout, že jsem 14 dní před výstavou změnila značku krmení a Elvískovi extrémně chutnalo. Když jsem zjistila, že moc přibral, bylo už na nějakou redukci váhy pozdě. K tomu přičtěte ještě jeho bohaté osrstění a bylo hotovo. Známka VD. A to byl ve třídě šampionů sám! Moc mě to mrzelo, ale musela jsem dát rozhodčímu za pravdu. Cenn Modrý květ ve třídě šampionů získal V2 res.CACL, res. CACIB a porazil ho jen Prefix Hold Your Horses (Nejlepší dorostenec Best in Show na světové výstavě v Portu 2001 a V4 ve třídě otevřené ze SV v Amsterodamu 2002). Ten také získal titul Nejlepší pes plemene, CACL, CACIB a BOB. Naše Eyllin Modrý květ získala titul Nejlepší fena plemene, CACL, CACIB a zároveň titul šampion Luxemburgu. 

Výstavy v Luxemburgu mají jednu výhodu. Má-li váš pes nárok na to, aby byl posouzen ve třídě šampionů, je výhodné ho do ní přihlásit. Zvítězí-li v této třídě a je-li mu zadán CACL, stává se automaticky šampionem Luxemburgu. Totéž platí i pro třídu mladých. Zvítězivší pes, je-li mu zadána známka V1, se stává automaticky junior šampionem. Není to ovšem zadarmo. Po obdržení diplomu a příslušných kartiček je nutné zajít do výstavní kanceláře, kde si vše okopírují a zaplatíte na místě 20 EUR. Diplom vám zašlou poštou. Je dobré mít sebou kopii diplomu již splněného šampiona, na základě kterého jste psa přihlásili do třídy šampionů a přiložit ho. Ten jsme samozřejmě neměli. Předložili jsme tedy alespoň výstavní přílohu, kde má Eyllin šampiona zapsaného. Přílohu si okopírovali a teď musíme čekat, zda to bylo dostačující k uznání Lucemburského šampiona.

Posuzování v kruzích mělo velmi rychlý spád díky tomu, že se nepsaly posudky. Posuzování v našem kruhu skončilo krátce před 13.00 hodinou a to pan rozhodčí stihl posoudit 80 psů. Diplomy a kartičky se zadanými tituly se vydávaly v kruhu až po ukončení posuzování. Odejít se psy z výstaviště se smělo až po 15.00 hodině. Než jsme však vystáli obrovskou frontu u výstavní kanceláře, vyřídili šampiona, nechali si zapsat výsledky a vyzvedli si ceny, bylo tak akorát 15.00. Poháry dostávali držitelé CACIB, menší pak res.CACIB. Výborní, velmi dobří a dobří obdrželi medaile.

Posuzoval: Dan Ericsson (Švédsko)

Čínský chocholatý pes osrstěný

P-TM

Duke Sub Divo

V1, JCH

Marciniak D.

P-TO

Jason Powder od Chlpíků

VD 2

Blümel/Weber

 

Newbourne Hotshot

VD 1

Van Ousten W.

P-TS

Elvis Modrý květ

VD 1

Fritschová L.

F-TM

Strippoker´s Covergirl

V1, JCH

Haas S.

 

Zara of Honeycroft

VD 2

Blümel/Weber

F-TO

Jasněnka Powder od Chlpíků

V1, CACL

Thoma G.

Čínský chocholatý pes bez srsti

P-TD

Harley D. Sub Divo

VD1

Broniszewska G.

 

I´m a Naked Toy Boy Sub Divo

VD2

Broniszewska G.

P-TM

Spezial Agent von Shinbashi

V2

Demski A.

 

You´re my Man of Honeycroft

V1, JCH, Junior BIS 

Blümel/Weber

P-TO

Jokima Just a Legend

V1, CACL

Vincent/Schmid E.

 

Newbourne Jumping Jack Flash

diskvalifikován

Thoma G.

P-TS

Cenn Modrý květ

V2, Res. CACL, Res. CACIB

Fritschová L.

 

Goldenberry Orca

V3

Broniszewska G.

 

Newbourne Happy Dancing Cupido

V4

Van Ousten W.

 

Prefix Hold Your Horses

V1, CACL, CACIB, BOB, Nejlepší pes

Agronius G.

 

Zholesk Cocos

nenastoupil

Thoma G.

F-TM

Atalante Ga-He-Mi

V1, JCH

Rauschenberg C.

 

Brenthill Gavany´s Bohemia

V2

Thoma G.

F-TO

Crestars Aisharoze Top Model

V1, CACL, Res. CACIB

Rasquart/Masson

 

Oriental Jokes Sea-Sex-and-Sun

V3

Giraud M.

 

Oriental Jokes Sortileqe

V2, Res. CACL

Vincent/Schmid

 

Phee Yang du Gué de Launay

VD4

Alessandri JL

F-TS

Eyllin Modrý květ

V1, CACL, CACIB, Nejlepší fena - Šampion Lucemburska

Fritschovi P+L

 

Tu´Yu Cresteds A Beauty of the Knight

V2, Res. CACL

Vincent/Schmid

22. 9. 2002 L. Fritschová - Děkujeme a blahopřejeme! LB