Mezinárodní výstava

Amsterdam - Holandsko -  6. července 2002 - Světová výstava

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

* Fotografie většiny psů najdete v pěti speciálních fotogaleriích - ZDE. 

Vítěz plemene a světový vítěz 2002 Sampan Basta. Každá světová výstava je jiná a každá v nás zanechá nějaký dojem. I po letošní nejprestižnější akci zůstal švýcarský Bern organizačně i atmosférou nepřekonán. Ne snad, že by v Holandsku nebylo pěkně, ale výstavě chyběla "šťáva", nápaditost, soudržnost a diváci. Kdybych vás se zavázanýma očima postavila do soutěžní haly a pak vám šátek sundala, zřejmě byste téměř nepoznali, že stojíte na nejdůležitější kynologické akci roku. Napadlo by vás asi, že stojíte na docela běžné výstavě psů, třeba v brněnském pavilonu Z. Asi jsem zhýčkaná výbornou organizací světovek za posledních deset let a účastí na Cruft´s v Anglii, i když právě tahle výstava prý byla holanďanům vzorem. Tak nevím.

Odvahu a možnost vydat se na světovou výstavu mělo letos osm českých majitelů se 16 čínskými chocholatými psy. Je to největší počet účastníků z ČR za 12 let chovu plemene u nás. Nejsilnější zastoupení měli přímí odchovanci stanice Modrý květ (9), dva další psíci měli jednoho "modrokvětního" rodiče (Dandy Pupo-Haichi a Akim Hvězda z Podmok), dva "modrokvětního" dědečka (Besamella Avokaduh a Anabuco Sarah Valenzo), jednou za nás soutěžil zástupce polské stanice Sasquehanna - psík Gondolier, jednou polské stanice Basta - Sestra vítěze plemene je v majetku české majitelky pí Čermákové - Sasquehanna Basta získala ocenění výborná. fenka Sasquehanna, a jen jediná fenka byla nepříbuzná (Jašterica Alexa Lachesis, původem ze Slovenska). Než se pustíte do výsledků, měli byste vědět, že v Amsterdamu soutěžily ve třídách obě variety společně a že o jediný CAC v Holandsku bojují výborní 1 ze třídy mladých, mezitřídy, otevřené a šampionů. Vítěz třídy mladých je Světovým vítězem mladých a držitel CACIB Světovým vítězem 2002. Do soutěže o BOB může nastoupit i veterán. Na výstavu bylo přihlášeno 15.400 psů z 53 zemí, soutěžilo se od čtvrtka do neděle podle speciálního rozpisu skupin FCI. A teď už s chutí na výstavu.

Až do poslední chvíle jsme netušili, kolik na nás v Amsterdamu čeká překvapení. Prvním byl zveřejněný počet 117 přihlášených čínských chocholatých psů z celého světa. Druhým ukrutná fronta při příchodu na výstaviště. Přijeli jsme mezi prvními, v 7.05, a ke kruhu jsme se dopracovali v 8.45, přičemž posuzování začínalo v 9.30 na minutu přesně. Mnohé zaskočila i detailní vstupní veterinární prohlídka každého psa i feny. Psům byly kontrolovány zuby, oči, uši, tlapky a celkový stav, u fen se papírkem ověřovalo, zda nehárají! Než prošlo procedurou 4.000 psů, bylo málem po výstavě. Dalším překvapením bylo neavizované rozdělení našeho plemene na dva kruhy - v jednom psi, ve druhém feny - čímž většině vystavovatelů nastaly docela krušné chvíle. J. J. v Berg z Holandska se takhle usmíval na Gondoliera Sasquehanna.V propozicích uvedený holandský rozhodčí J.J. van Berg dostal na starosti psy, norský rozhodčí T. Fossum - NorskoT. Fossum feny. Oba sousedící kruhy měly téměř shodný počet jedinců a stejné pořadí posuzovaných tříd. Z toho plyne, že každý, kdo sebou měl psa i fenu (kteří oba patřili do stejné třídy), sháněl každou ochotnou ruku, která by mu pomohla. Tak se stalo, že si můj manžel odbyl dlouho avizované další vystavování našeho Akima (jen chudák netušil, že naostro začne hned na světovce), zatímco já jsem zády k nim předváděla Gessi. Gondolier se mnou spolupracoval báječně. Tým Fritschových zvládl vystavování svých psů tzv. svépomocí nebo chcete-li "z vlastních zdrojů", ale například pro Lenku to znamenalo, že do kruhu vstoupila v 9.55 a odešla s posledním posuzovaným psem, téměř bez jediné přestávky. Jak sama řekla, tak dlouho v jednom kuse ještě nikdy nevystavovala. Stejný problém nastal pí Čermákové s Gondolierem a Bastou. Zpočátku jsem považovala trochu za žert prosbu Šárky, abych Gondoliera v mladých předvedla, a nevěřila jsem, že tomu tak opravdu bude. Leč, stalo se a tak psík během chvilky změnil paničku a pro příští půl hodinu se musel spokojit s "cizí tetou", kterou viděl podruhé v životě. Zvládl to na výbornou (viz dále).

Atalante Ga-He-MiMezi prvními soutěžícími se předvedla fenka českého původu Atalante Ga-He-Mi (chovatel Oldřich Zelený, Česká Čermná), se svou německou majitelkou. Od doby, kdy jsem fenku viděla jako dvouměsíční štěňátko, vyrostla do elegantní krásy a hodně mě překvapila. Zaslouženě získala v dorostu Velmi nadějnou s pořadím první a v závěru výstavy se utkala s psíkem pana Blümela jménem You´re My Man of Honeycroft. Ve finále zvítězila mužnost, ale i tak zanechala česká fenečka vynikající dojem.

Následovaly souběžně obě třídy otevřené. V jednom kruhu Akim Hvězda z Podmok a Elvis Modrý květ (16 psů ve třídě), vedle Gessi Modrý květ, Evita Modrý květ a Francesca Modrý květ (14 fen ve třídě). U psů byla velmi silná, hodně vyrovnaná konkurence a všichni "výborní", byli převážně vynikající. Pan rozhodčí v. Berg posuzoval s přehledem, klidně, mile a přívětivě. Známe ho s manželem z mnoha nejprestižnějších akcí z celé Evropy a ačkoli mé psy dosud nikdy neposuzoval, zařadila jsem si ho už dávno do kategorie "špičkový rozhodčí". Nezklamal ani tentokrát. Nezdráhal se udělit i známku velmi dobrou či dobrou, bedlivě zkoumal hebkost i hladkost kůže naháčů, měl "v ruce" osrstění labutěnek, na evidentně velké psy několikrát použil míru s nastavenými 33 cm. Až na pár drobností, kde mohlo rozhodovat něco, co nebylo zpoza kruhu vidět, jsem se s ním v hodnocení psů shodla. Oba čeští zástupci, Akim a Elvis, neudělali našemu chovu ostudu a svým oceněním "výborný" předznamenali, v jakém duchu se celý den ponese. 

Germanika SasquehannaU fen byla situace poněkud složitější. Ve třídě otevřené se sešly fenky rozdílnějších kvalit a konečný výběr čtyř do středu kruhu řada z nás chvíli považovala za výběr fen s velmi dobrou. Opak byl pravdou a tak se na přední místo dostala fena se sudovitými zadními končetinami (jistě chápete, že nebudu uvádět její jméno), fena s evidentně nerovným hřbetem či jindy fenka značně nelíbivého typu. Výsledky posuzování norského rozhodčího v tomto kruhu nám chvílemi připadaly, jemně řečeno, záhadné. Germanika Sasquehanna - Světová vítězka 2002 Například Besamella Avokaduh by si bývala evidentně zasloužila druhé místo, nikoliv třetí, a "jen" výborná pro švédskou fenu, která je držitelkou CAC z výstavy Cruft´s 2001 je také vhodná k zamyšlení. Naproti tomu zcela bez povšimnutí prošlo viditelné "nalíčení" černobílé powderpuff fenky, která měla uměle načerněný nos a bílými mastnými stíny domalovanou čenichovou partii. Jestli měla předem i barvenou srst, to se u takové šampionky asi nedovíme. Co však rozhodčí vybral neomylně a správně, byla letošní světová vítězka Germanika Sasquehanna, kterou známe z loňské Bratislavy. V typu i v pohybu vynikající, líbivá fenečka si získala i diváky kolem kruhu. 

Gondolier Sasquehanna - výborný 2 ve třídě mladých.Ve třídě mladých psů bojoval bok po boku Dandy-Pupo Haichi s Lenkou Fritschovou a Gondolier Sasquehanna, se kterým jsem se během nástupu pomalu seznamovala. Psík si vedl velmi statečně a za chvilku už se stavěl přesně podle mého přání. Hodně se líbil i panu rozhodčímu a nebýt nečekaného aplausu diváků, který mladého pejska trochu zaskočil až v závěrečném, velmi těsném souboji o první místo, mohli jsme vézt domů dalšího světového vítěze mladých. Jak se říká, bylo to o fous a "Gonášek" rozhodně zaslouží pochvalu. Stejně skvěle si vedl Henk v mezitřídě, když porazil několik psů zvučných jmen a obsadil třetí místo v mezitřídě.

Jasněnka Powder od Chlpíků - Světová vítězka mladých 2002.Mezi mladými fenkami zvítězila původem česká fenečka - labutěnka - Jasněnka Powder od Chlpíků (Ch. Doyel Modrý květ x Ung Shan z Vlozu) v držení paní Gabriely Thoma a Gregora Nemanic a získala titul světové vítězky mladých pro Rakousko. Velmi zdatně jí sekundovala Besamella Avokaduh a ve třídě chodila i Brenthill Gavany´s Bohemia a Jašterica Alexa Lachesis. V mezitřídě jsme měli další tři želízka v ohni, v podobě Heppy Modrý květ, Anabuco Sarah Valenzo a Sasquehanny Basta. Všechny si odnesly cennou výbornou, když se do první trojice dostaly dvě velice pěkné fenky ze stanice Prefix. Ve třídě šampionek se sešly české sestry Ellie a Eyllin Modrý květ. Na pomyslné stupně vítězů si cestičku prošlapala Eyllin a v těsném závěsu za vítězkami získala krásné třetí místo. 

Ich. Cenn Modrý květ potřetí vítězem třídy šampionů na světové výstavě!Třída šampionů psů nám tradičně způsobila málem infarkt. Ich. Cenn Modrý květ znovu soutěžil o titul nejcennější a znovu porazil celou světovou špičku šampionů. Pokud vynechám Prefixe Damascus, který už je dnes veteránskou legendou, pak je Cenn nejúspěšnějším účastníkem světových výstav. Potřetí za sebou totiž vyhrál třídu šampionů, čímž dokazuje svou skvělou exteriérovou třídu nejvyšší světové kvality. Bohužel, i letos mu titul světového vítěze unikl. Daleko za ním zůstal např. loňský světový vítěz Bayshore Fernando. Nejlepší letošní pes i fena (Sasquehanna Germanika a Sampan Basta) jsou oba potomky amerického psa Gingery´s Krimson N Clover. Ten měl na světové výstavě celkem jedenáct potomků, kteří získali: BOB + 2x CACIB, 1x V3, 7x V a 1x VD. Obvykle se vyznačovali vynikající mechanikou pohybu, pevnou kostrou, hnědým nádechem v osrstění (někteří byli až zrzaví), tmavým pigmentem očí i nosů.

Jen jednou jsem v kruhu viděla fenku s méně stojícím měkčím uchem, jednou ucho nízko nasazené a do šíře nesené, přetočené ocasy vykazovala převážně varieta powderpuff a to spíš ojediněle. U končetin byly k vidění různé nedostatky jako: u předních volné lokty a vysoká kadence v pohybu, u zadních úzké nebo sbíhavé chody. Jeden nejmenovaný šampion přešlapoval předu tak, že si nohy dokonale křížil. Soudě podle nejlepších jedinců má současný čínský chocholatý pes tyto znaky a přednosti: celková elegance, nejméně středně pevná ale spíše pevná kostra, středně dlouhé harmonické tělo, černý či hodně tmavý pigment očí a nosů, rovnoměrně vyvážená hlava s dobrým uložením očí, rovná horní linie, dostatečné úhlení končetin, maximální rozsah pohybu, husté, hodně dlouhé a bohaté osrstění požadovaných partií. Labutěnky typově kopírují varietu hairless, srst není dlouhá až na zem, ale je splývavá, nepoletující, musí být kvalitně rozčesaná a ošetřená vhodnou kosmetikou. Až asi na tři výjimky nebylo vidět nijak malé jedince. Kohoutková výška se drží ideálu kolem 30 cm, spíše však 32 - 33 cm u psů i fen!, někde možná o něco málo vyšší. Co se týče úpravy, viděli jsme kromě obvykle upravených čenichů a osrstěných uší i na krátko vystříhané stojící uši u variety hairless i powderpuff, všechny labutěnky měly evropsky upravené čenichové partie. U naháčů vedou bohaté chocholy a dlouhé hřívy, zasahující až ke kohoutku, ponožky jsou nepatrně vyšší než 1/3 přední končetiny, ocásky hustě osrstěné. Celkovým zjevem opravdu připomínají poníky. Převážná většina předvedených jedinců měla vynikající úroveň, vysokou eleganci a líbivost pro diváky. Potěšitelné je, že se v silně obsazené celosvětové špičce čeští číňánci opět neztratili a naopak o sobě dali vědět úspěchem chovatelské skupiny.

Soutěžní pár z Polska - Sasquehanna Germanika a Nabab Germanika - maj. OstrowskiPár z Polska - maj. OstrowskiSoutěže párů se zúčastnily hned tři dvojice čínských naháčů. Mě osobně se nejvíce líbil souladný a výtečně předvedený pár z Polska majitele pana Ostrowského - Sasquehanna Germanika a Nabab Germanika, Pár ze Švédska - maj. Agroniusnásledovaný líbivým párem ch.s. Prefix pí Agronius ze Švédska - Prefix Hold Your Horses a Prefix Hotlips. Pár z Itálie - maj. TurriniTřetí pár měl italského majitele Turriniho a byl to Bayshore Fernando a pravděpodobně Laila. V ohromné konkurenci stovky přihlášených párů byl výběr vítězné trojice podobný loterii o miliony. Snad naháčci zabodují příště. Nashledanou na světové výstavě v roce 2003. 

Čínské chocholaté psy – psy - posuzoval J. J. van Berg (Holandsko)

P-TD

You´re My Man of Honeycroft

VN1, Nejlepší dorost

Blümel

 

Harley D. Sub Divo

VN3

Broniszewska

 

Vellar Plus Konfael

VN2

Grechanaya

 

Tuan di Gabriellas

VN

Daalman

P-TV

Prefix Damascus

neúč.

Agronius

P-TO

Akim Hvězda z Podmok

V

Brychtová+Nohejlová, CZ

 

Newbourne Happy Dancing Cupido

VD

Oosten

 

Lohamras Dukat

V3

Bastholm

 

Lou Gin from House of Angie

VD

Laverman

 

Dirty Dancer from House of Angie

V

Laverman

 

Newbourne Naked Gun

V

Voois

 

Elvis Modrý květ

V

Fritschová, CZ

 

Prefix Honk You Horn

V

Agronius

 

Prefix Hold Your Horses

V4

Agronius

 

Othello v. Martin´s Tal

V

Martin

 

Hibacka´s King Arthur

V2

Suvanto

 

Nabab Germanika

VD

Ostrowski

 

Florida Boy Fantasy Island

VD

Keller

 

Blandora Bound for Glory

V1, res. CACIB

Davey+Craig

 

Crestars Zed Pour Top Model

V

Rasquart-Masson

 

Goldenberry Orca

V

Broniszewska

P-TM

Lollybanger v. Duke´s Paradijs

neúč.

Lidal

 

Di Gabriellas Santana

VD

Daalmann

 

One More Dreamer Fantasy Island

VD

Belzen

 

Saint Amour du Sourire sous L´Ondée

VD

Brosse

 

Sasquehanna Angor

V4

Romanova

 

Only a White Boy Fantasy Island

V

Keller

 

Spezial Agent v. Shinbashi

V1, SVM, res. CAC

Demski

 

Di Gabriellas Ron

 neúč.

Rauschenberg+Tschieschka

 

Expression Lasting Impression

neúč.

York

 

Brutus the Gigant v. Hellmundin

D

Hellmund

 

Jason Powder od Chlpíků

VD

Blümel

 

Evian Sub Divo

V3

Broniszewska

 

Sasquehanna Gondolier

V2

Čermáková, CZ

 

Dandy Pupo-Haichi

V

Fritschová+Tomanová, CZ

 

Midnait Mijuzik Vitjaz

neúč.

Soboleva

 

Midnajt Mijuzik Best Brabus Mercedes

VD

Soboleva

P-Mz

Henk Modrý květ

V3

Fritschová, CZ

 

Belle of Beenfeldt´s Apollon

VD

Cronhammnar

 

Pegasus Carino v. Martin´s Tal

VD

Daalman

 

Sampan BastaSampan Basta

V1, CAC, CACIB-SV, BOB

Ganipolskaya

 

Prosecco Gio v. Shinbashi

neúč.

Demski+Sherbakov

 

Sasquehanna Dardir

V

Supronowicz

 

Zintrin´z Harrison Ford

V2

Broquist

 

Suanho´s Tomahawk

V

Anger-Söderberg

 

Blandora Thunderball

V4

Davey, Craig, Wright

 

Newbourne Sir Percival Luck

VD

Bijl

 

Razzmatazz Montage

VD

Gielisse+Fernandez

P-TS

Lohamras Cosaqne

V2

Bastholm

 

Razzmatazz Reckless Abadon

V

Gielisse+Fernandez

 

Cenn Modrý květ

V1

Fritschová, CZ

 

Cronhammar´s Babblemouth

neúč.

Cronhammnar

 

Di Gabriellas Otis

V3

Damschen

 

Flying Fuchur Fantasy Island

V

Keller

 

Undercover Agent v. Shinbashi

V4

Demski

  Moonswift Prince Dante V Lüpetz+Dickhardt

 

Bayshore Fernando

V

Turrini

 

Woodlyn le Nozze di Figaro

neúč,

Moreu

 

Blandora The Best of the Best

V

Stow

Čínské chocholaté psy – feny - posuzoval T. Fossum (Norsko)

F-TD

Special Edition Pride of Roxy´s

VN2

Londen+Blom

 

Zara of Honeycroft

VN3

Blümel

 

Atalante Ga-He-Mi

VN1

Rauschenberg+Tschischka

 

Vellar Pljus Luchanna

neúč.

Nyrtsova

 

Vellar Pljus Krejerien

neúčt.

Grechanaja

F-TO

Gessi Modrý květ

V

Brychtová, CZ

 

Xlucil

neúč.

de Jong+Zeventer

 

Evita Modrý květ

V

Pospíšil, CZ

 

Moonswift Princess Diana

V1

Laverman

 

Cronhammar´s Chatelaine

VD

Beenfeldt

 

Khiva´s Year of The Tiger

V2

Preston+Hamilton

 

Razzmatazz Amy´s Chice for Maya

V

Cronhammar

 

Sanfield´s Beezebe

V

Muri Ramsjo+Fornebo Eliassen

 

Hibacka´s Lady of the Lake

V

Suvanto

 

Francesca Modrý květ

V

Chrtková/Šimečková, CZ

 

Shambala´s Bue Sky

neúč.

Keller

 

Nazahdi v. Shinbashi

V3

Demski+Schulz

 

Blandora Rubies and Roses

V

Davey+Craig

 

Strong Stael Princessa

V4

Alekseeva

F-TM

Newbourne She is a Dutch Girl

V4

Vilenchik

 

Jasněnka Powder od Chlpíků

V1, SVM

Thoma+Nemanic

 

Hibacka´s Lilla Alva

V

Suvanto

 

Brenthill Gavany´s Bohemia

V

Thoma+Nemanic

 

Jašterica Alexa Lachesis

VD

Pištěková, CZ

 

Oliviana v. Shinbashi

neúč.

Demski

 

Rivarco Atomic Girl

neúč.

Turrini

 

Laila

V2

Oehmigen

 

Secret Line´s Iron Maden

VD

Johansson

 

Crestars Aisharoze Top Model

V

Rasquart+Masson

 

Mai-Tai from the Llanos Estacod

V

Kok

 

Midnait Mjuzik Brillante de Barbie

V

Ketova

 

Zholesk Primavera

V

Ganipolskaya

 

Besamella Avokaduh

V3

Toupalová, CZ

 

Midnait Mijuzik Body

V

Soboleva

 

Monomro Garcia

neúč.

Pranis+Pranevich

F-Mz

Prefix Hotlips

V1

Bastholm

 

Heppy Modrý květ

V

Dandanová, CZ

 

Prefix Hot Gossip

V3

Skafar

 

Anabuco Sarah Valenzo

V

Toupalová, CZ

 

Zholesk Asti

neúč.

Romanova

 

Zitrin´s Honey Queen

V2

Broquist

 

Sasquehanna Basta

V

Čermáková, CZ

 

Suanho´s Chesapeake

V4

Anger-Sederberg

 

Midnait Mijuzik Santana

V

Soboleva

 

Newbourne She´s Got the Look´s

neúč.

Meer+Vianen

F-TS

Ellie Modrý květ

V

Pospíšil, CZ

 

Cronhammar´s Belle of the Ball

V4

Beenfeldt

 

Razzmatazz Bebop

V

Gielisse+Fernandez

 

Eyllin Modrý květ

V3

Fritschovi, CZ

 

Prefix Absolutely Fabulous

V

Agronius

 

Sasquehanna Germanika Sasquehanna Germanika

V1, CAC, CACIB-SV

Ostrowski

 

Sasquehanna Warmia

neúč.

Ganipolskaja

 

Dolce Vita v. Shinbashi

neúč.

Demski+Sherbakov

 

Sasquehanna Plisa

V

Szyc+Supronowicz

 

Hebblas Camelina

V

Johansson

 

Stippoker´s Dragqueen

V1, r. CAC, r, CACIB

Kober+Schafer

 

Vellar Plus Allondra

V

Soboleva

Modrý květ - 1. místo na World Dog Show 2002 - Czech republic, Prague1. místo v soutěži chovatelských skupin (přihlášeno 46) obsadila chovatelská stanice čínských chocholatých psů Modrý květ pana Jiřího Pospíšila! Stalo se tak vůbec poprvé v historii světových výstav. (čtěte ZDE).

Nejpočetněji zastoupené chovatelské skupiny:

Název Chovatel, země Přihlášeno Výsledky 
Modrý květ Pospíšil, CZ 9 V1, V3, V3, V, V, V, V, V, V
Sasquehanna Supronowicz, PL 6 V1+CAC+CACIB, V2, V4, V, V,  neúč.
v. Shinbashi Demski, D 6 V1+r. CAC, V3, V4, neúč, neúč, neúč.
Prefix Agronius, S 6 V1, V3, V4, V, V, neúč. 
Midnight Mijuzik Soboleva, RUS  5 V, V, V, VD, neúč.
Blandora Sewell, GB 4 V1+ r. CACIB, V4, V, V
di Gabriellas Damschen, D  4 V3, VN, VD, neúč.
Fantasy Island Keller, D 4 V, V, VD, VD
Razzmatazz Fernandez, USA 4 V, V, V, VD
Vellar Pljus Grechanaja, RUS 4 VN3, V, neúč, neúč.
2 stanice měly 3 zástupce (Hibacka´s, Cronhammar´s), 11 stanic 2 zástupce a ostatní po jednom.

Vítěz plemene a Světový vítěz 2002 ICh. Falcon Taschi-Rimpo. Foto nám zaslal majitel psa Patrik Panýrek. Děkujeme a blahopřejeme.

V pátek soutěžilo plemeno peruánský naháč v V. skupině FCI. Minimální početní účast zahraniční konkurence znamenala dostatek příležitostí pro české barvy a tomu odpovídající již tradiční žně titulů světových vítězů.

Peruánský naháč
Posuzovala: Carla Molinari (Portugalsko)

P-TS - malý

Aron od Zátoky

V1, CAC, CACIB-SV

Růžičková

F-TM - malý

Bochica Ollanta Pazzda

V1, CAC-SVM, BOB

Nosková

 

Jesica Taschi-Rimpo

neúč.

Poslední

P-TS - střední

Falcon Taschi-Rimpo

V1, CAC, CACIB-SV, BOB

Panýrek/Poslední

P-TO - velký

Blue Berry Slezský sen

V2

Růžičková

 

Carol´s Impossible Mancha

V1, res. CAC, res. CACIB

Bodden/Heidricht

P-TMz - velký

Machu-Pichu Carol´s Impossible

V1, CAC, CACIB-SV, BOB

Blum

F-TO - velký

Wanhan Wuoren Taikatuuli

V1, CAC, CACIB-SV

Podařilová

Pro úplnost dodejme, že na třetím místě v páteční soutěži párů se umístili mexičtí naháči.

Držitelům všech titulů a krásných ocenění blahopřejeme.

 15. 07. 2002 - Ing. Libuše Brychtová