Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku

Ich. Cody z Haliparku - res. BIG, BOB, CACIB, CAC...Den labutěnek a naháčů v Nitře !
* 2945 psů na mezinárodní výstavě psů v Nitře
* 55 čínských chocholatých psů (32 hairless, 23 powderpuff)
* zahraniční rozhodčí (domácích 7): Bayersdorf Peter - D, Bogucka Anna - PL, Brankoviš Zoran - SCG, Drndarski Jadran - SCG, Erdös László - H, Gajič Željko - SLO,  Harsányi Péter - H, Kocsis Szándor - H, Korosz András - H, Krumpak Barbara - Slo, Osterwalder Robert - CH, Pokorn Alenka - SLO, Resko Eva - FIN, Schill Roberto - RO, Stepiňski Andrzej - PL, Studeník Petr - CZ, Szabó Szándor - H, Tan-Hietalahti Elina - FIN.
* nečekaně silná konkurence našeho plemene (Ich. Sampan Basta - světový vítěz a evropský vítěz, Ich. Orchidey Orca od Chlpíků - BIS a res. BIS atd.., Ich. Cody z Haliparku - res. BIS, BIG, atd. Ich. Belissa z Haliparku - junior Best of Day atd., Ich. Lovely body od Chlpíků - BIG atd. a řada dalších s různými tituly)
* Oba tituly CACIB tentokrát patřily labutěnkám - Codymu z Haliparku a Lusy Modrý květ
* moje velké poděkování patří Markétě Šimečkové za úpravu i učesání Codýska a Radkovi Skřivanovi za další výbornou radu s výběrem vhodného (vítězného) výstavního oblečení pro mojí maličkost :))
Dítě a pes - dva číňánci na stupních * ve finálových soutěžích byli čínští naháči k vidění  v juniorhandlingu (1. a 2. místo) , Dítě a pes (1. a 3. místo), páry, dorost, mladých, BIG - 2. místo - z číňánků se začínají stávat specialisté na tuto soutěž, jak se zdá... A daří se jim, což je dobře.
* někteří obvyklí vítězové zůstali v poli poražených, jiní se umístili dobře jako vždy
* soutěž juniorhandlingu měla ve své druhé kategorii nečekaně silné finále, když obě rakouské handlerky Sandra Burger i Alexandra Putz podaly skvělé výkony a vypadaly jako dvojčata i v synchronním předvedení požadovaných figur (např. "L" proti sobě, tam a zpět souběžně atd.)
* Cody se Sandrou se dostali i do natáčení slovenské televize

Praktické poznámky:
* vstupní listy obsahovaly katalogové číslo psa i číslo výstavního kruhu
* každý vystavovaný pes může být doprovázen jednou osobou neplatící vstupné
Juniorhandling II. věková kategorie - opět dva čínští chocholatí psi* parkovné v areálu činilo 100 SK na celý den
* pořadatelská služby byla vybavena mapkami se soupisem kruhů a čísly pavilonů (VÝBORNÝ NÁPAD !!!)
* všichni vystavovatelé dostali stolní kynologický kalendář na rok 2006
* ranní fronta na dámských toaletách byla k nepřečkání, příště doporučuji vyřídit vše potřebné před příjezdem do Nitry!
* katalogy byly vydávány a výsledky zapisovány v halách, nikde jsme nemuseli bloudit!
* v kruzích výsledkové tabule, měkké židle pro rozhodčí a personál kruhu (jen koberečky na stolky by bylo dobré příště přilepit isolepou, aby neklouzaly, pak to bude pro psíky i majitele perfektní)
* finálové soutěže se konaly v pavilonu "C" a jako vždy byly doprovázeny skvělým komentováním pana Roberta Kanáse
* držitelé CAC a CACIB získali medaile s krásným obrázkem Nitry a retrívra na modrém nebi. Stejný symbol na sobě měly i poháry.
* držitelé BOB dostali krásné a neobvykle velké poháry!
* výstava v Nitře se hodně povedla a pořadatelům je třeba složit poklonu. Určitě zase přijedeme.

Čínský chocholatý pes - Chinese Crested Dog
Posuzoval /Judge: Dr. Roberto Schill (Romania - Rumunsko)