Mezinárodní výstava (CACIB)

Erfurt -  Německo - 26. dubna 2003

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Fotografie, na které jsme vám připravili odkazy, pořídil ten pán v červené kšiltovce.Fota od týmu Roberto: (Photo by Team Roberto) najdete ve fotogalerii Erfurt 2003 - pár i Gessi. 

Katalog - Erfurt 2003Třetí mezinárodní výstava v Erfurtu měla v katalogu 2042 psů, rozdělených účastí do dvou výstavních dnů. V sobotu se představily skupiny FCI 1, 6, 7, 8, 9 (zde i 15 číňánků) a 10, v neděli pak 2, 3, 4, a 5. Krásné moderní výstaviště (Messezentrum Erfurt) bylo velmi důstojným a přívětivým prostředím pro tolik psů. Vstřícnost pořadatelů se projevila již na vstupních listech, které přišly velmi brzy po úhradě výstavy a pak týden před výstavou, kdy došel podrobný plánek cesty do Erfurtu a po okraji Erfurtu až k výstavišti, rozpis kruhů, časový rozpis všech plemen a jméno rozhodčího! Vstupní list dostal i pár, který jsem měla přihlášený. Podle těchto pomůcek jsme nejen skvěle dojeli na místo (z Prahy za 4 hodiny s jedním nedlouhým venčením), ale i báječně zaparkovali téměř u vchodu do haly.

Prostorná a tichá hala s naším velkým kruhem.Klub CER pravidelně věnuje ceny vítězům tříd mladých, CACIB a BOB.Velký kruh číslo 12, který měl vyhrazen Club für Exotische rassehunde (CER), byl celý pokrytý kobercem a pejskům se po něm moc pěkně chodilo. Na stolku stály vystavené ceny, které vítězům věnuje klub. Čísla i katalogy jsme obdrželi přímo v kruhu, takže nikdo nic nesháněl a nikde nemusel pobíhat. Díky velikosti kruhu, za nímž jsme měli možnost sedět i na dlouhých dřevěných lavicích, se všichni vystavovatelé pohodlně usídlili po jeho obvodu a celý den mohli v pohodě sledovat předváděné psy. Naše rozhodčí, paní Carol Garhöfer z Rakouska, začala posuzování "u sousedů", kde se předváděli v kruh svého klubu shih-tzu. Pak si jen přesedla ke stolku do našeho kruhu a mohla pokračovat se šarpeji, mexickým naháčem a našimi číňánky.

Sešla se opět zajímavá konkurence a většinou si ve své třídě nikdo na nudu stěžovat nemohl. Akimek si hezky zasoutěžil s Othellem von Martin´s Tal a po delší době měl opravdu co dělat, neboť jde o velmi pěkného psíka. Ve třídě otevřené mě zaujal osrstěný psík Newbourne Hotspot, který byl nejen výtečně předveden, ale má i docela pěknou srst, rovný hřbet, přiměřenou eleganci a celkově je vyvážený. Erf03_Garhofer-1.jpg (17286 bytes) Možná by o něm někdo z Čech mohl eventuálně uvažovat na krytí. Mezi fenkami mě znovu zaujala Newbourne Happy Dancing Rowena, kterou jsem viděla již v Lucembursku. Naprosto splňovala moje představy o správně a pečlivě připravené labutěnce. Tiffany von Shinbashi - Jak se vám líbí?Podruhé jsem viděla i Tiffany von Shinbashi a nutno říci, že i ona je pěknou a výtečně ošetřovanou labutěnkou.O kvalitách Atalante Ga-He-Mi jsem již několikrát psala a tak se Gessi musela hezky snažit, aby uhájila dámský CACIB. Trochu nás zaskočil jen výsledek dobře chodící Francesky, ale protože paní rozhodčí měla v oblibě spíše čtvercové číňánky (přestože standard dnes určuje plemeni tělo střední až dlouhé), skončil Akim "jen" s CACem a Fany čtvrtá, i když jsem jí tipovala druhou až třetí. Díky pokynům pořadatelů, kteří rozhodli o udělování titulů Nejlepší mladý, Nejlepší pes a Nejlepší fena, nastoupili do soutěže o BOB už jen tito tři štastní držitelé jmenovaných titulů : Rowena, Honeycroft a Gessi. Gessinku teď zjevně baví vyhrávat a tak si pro vítězství v plemeni dopelášila s plným nasazením. Jako odměna jí čekala láhev sektu a kokarda, kterou tradičně věnuje klub CER.

Gessi Modrý květ Newbourne Hotspot. You´re My Man of Honeycroft Blanket Marble Pazzda.

Newbourne Happy Dancing Rowena

Zara of Honeycroft

Othello vom Martin´s Tal

Atalante Ga-He-Mi

Jelikož jsme šli s číňánky v kruhu na řadu jako poslední, měla jsem docela naspěch, abych stihla připravit sebe i pejsky na odpolední soutěž párů v ohromné sousední hale. Počet šesti skupin FCI posuzovaných v sobotu, dával tušit i cosi o konkurenci v párech. Akim s Gessi pomalu ale jistě přenechávají tohle "trénování na ostro" Brilečkovi s Belisskou, a pravdou je, že nebýt vstupního listu, málem bych zapomněla, že jsem je přihlásila! Pejskové mi ovšem rychle dali najevo, co si o mé zapomětlivosti myslí a předvedli pěkný výkon, oceněný druhým místem, pohárem a potleskem publika pro Českou republiku, kterou vyhlásil moderátor na mikrofon.

Peter Machetanz - NěmeckoAž kolem šesté hodiny večerní se dostala na řadu v IX. skupině Gessi. Protože pořadatelé majitelům psů s titulem BOB jednoduše nevydali posudky ani jinou součást výstavního ohodnocení (ostatní je dostali jako vždy až kolem 15. hodiny), bylo jasné, že účast ve všech skupinách bude stoprocentní. Plemena nastupovala v pořadí, které určili sami pořadatelé a Geska, následovaná mexičanem a šarpejem, patřila až na samý závěr celé plejády společenských ras. K posuzování byl delegován Petr Machetanz z Německa, kterému se líbil, pokud mě paměť neklame, před několika roky Ich. Cenn Modrý květ. Byla to však jediná informace, která se mi vynořila odkudsi z podvědomí, jinak jsem tohoto rozhodčího viděla na vlastní oči poprvé v životě. Shodně jako všichni jeho kolegové si přišel psy prohlédnout už do přípravného kruhu. Všem věnoval naprosto stejnou pozornost. Nejprve se po všech porozhlédl, pak je jednotlivě obešel, nabídnutím hřbetu ruky k očichání se s nimi krátce seznámil, zlehka otestoval povahu a pak znovu všechny porovnával na vzdálenost. Z obličeje mu nešlo vyčíst, zda a kdo ho případně zaujal. Od první chvíle jsem měla v naší skupině favorita, sněhobílého maltézáčka. Líbil se mi i krásně učesaný lhasa apso, někteří pudlové a kavalír. Do ohromné haly na zelený koberec jsme postupně vbíhali z přípravného kruhu. Na všech okolních tribunách seděli diváci a dobře viděli na všechny soutěže. K našemu nástupu pak hrála i příjemná hudba. 

Gessi Modrý květ při soutěži o BIG.Nástup se Gesce povedl a v postoji jsem jí mohla také jen chválit. Pan rozhodčí znovu individuálně přistupoval ke psům, ke každému přišel zepředu, sedl si do podřepu, prohlédl hlavu, osahal končetiny, hrudník a hřbet. Držíc v ruce Gesku, která klidně snesla celou proceduru, zavzpomínala jsem na chvíle, kdy jsem se v tenhle okamžik potívala hrůzou, co nastane. Na začátku své kariéry dělala Gessi dost nevyzpytatelné věci a musela jsem většinou očekávat, že si před rozhodčím hrůzou sedne na zadeček nebo se mě chytí pacičkami kolem krku se zoufalým výrazem: "Maminko pomóc, oni mě určitě sežerou!" Jen trpělivost, důslednost, pytle piškot a četné zkušenosti s následnými jásavými pochvalami dostaly Gesku do stavu, kdy se na ní mohu spolehnout a navíc do situace, kdy máme z naší spolupráce obě radost a z výstav příjemnou zábavu. Dnes už fenečka přesně ví, kdy jí rozhodčí vybral do užšího výběru a na stupně vítězů skáče k obveselení publika i rozhodčích sama bez vyzvání. Na fotkách se tváří jako profesionální modelka, které slíbili milionový honorář. Z kruhu odchází s nadšením, že konečně dostane piškotky, kvůli kterým přece tak pěkně chodila. Ne jinak tomu bylo i v Erfurtu, kdy se na stupních vítězů sešla výhradně zahraniční konkurence a Geska se dostala dokonce ještě o stupínek výše, než před týdnem v Maďarsku. Na "domácí" nezbylo ani místečko, přestože rozhodčí byl z pořádající země a to je co říct. Naší skupinu vyhrál překrásný maltézáček z Itálie a mě může jen těšit, že Gessi byla druhá za vítězem Best in Show Erfurt 2003! Domů jsme sice dorazili hodně pozdě večer a za deště, ale naší radost to pokazit nemohlo. Kromě světové výstavy v Dortmundu se do Německa budu chystat už jen tehdy, pokud se mi bude líbit výběr rozhodčího a pak také s Codym z Haliparku, ke kterému do šampionů Akima i Gessi pokaždé "přibalím". V kalendáři mám zatím jen Lipsko 13.9.2003. Mějte se pěkně.

Výzdoba kruhu Klubu chovatelů jezevčíků. Klub chovatelů loveckých plemen. Kruh chovatelů shih-tzu Mexický naháč kamarádí s čínským. Hala v níž probíhaly závěrečné soutěže (ze tří stran stály tribuny pro diváky).

Čínský chocholatý pes (variety společně!)
Posuzovala: Carole Garhöfer (Austria)

P-TM Woodhaven the Wizard von Shinbashi neúč. Carroll/Demski
  Liddyleaze RavenLiddyleaze Raven Liddyleaze RavenV1, Jg. CAC Thiemann

P-TS

 Ich. Akim Hvězda z PodmokIch. Akim Hvězda z Podmok

 Ich. Akim Hvězda z PodmokV1, CAC VDH

L. Brychtová/Nohejlová

  Othello vom Martin´s TalOthello vom Martin´s Tal Othello vom Martin´s TalV2, res CAC VDH M. Thiemann
P-TO You´re My Man of Honeycroft You´re My Man of Honeycroft You´re My Man of HoneycroftV1, CAC CER, CAC VDH, CACIB, Landessieger Thüringen, Best Rüde R. Blümel
  Jason Powder od Chlpíků Jason Powder od ChlpíkůV3 R. Blümel
  Newbourne Hotspot Newbourne HotspotV2, res. CAC VDH, res. CAC CER, res. CACIB W. van Oosten
+ P. Brandenburg
F-TM  Di Gabriellas Vicki Di Gabriellas Vicki  Di Gabriellas VickiVD3 M. Körner
  Newbourne Happy Dancing Rowena Newbourne Happy Dancing Rowena V1, Jg. CAC, Best junior W. van Oosten
+ P. Brandenburg
  Virginia von Shinbashi neúč. Hillinger
  Tiffany von ShinbashiTiffany von Shinbashi Tiffany von ShinbashiV2 Kruse

F-TS

Ich. Gessi Modrý květ

Ich. Gessi Modrý květ V1, CAC VDH, CACIB, Landessieger Thüringen, Best Hündin, BOB, Res. BIG

L. Brychtová

F-TO Oriental Jokes Sweet Sensation Oriental Jokes Sweet Sensation Oriental Jokes Sweet Sensation V3 Thiemann

 

Zara of Honeycroft

Zara of HoneycroftV2, res. CAC VDH, res. CAC CER

R. Blümel

  Atalante Ga-He-Mi Atalante Ga-He-Mi Atalante Ga-He-Mi V1, CAC CER, CAC VDH, res. CACIB Rauschenberg

 

Blanket Marble Pazzda

Blanket Marble PazzdaVD

J. Dostal

   Francesca Modrý květ  Francesca Modrý květ   Francesca Modrý květ  V4 M. Šimečková

Kontrola povahy u páru (záda patří rozhodčímu)Gessi Modrý květ znovu na stupních vítězů. Jak to dělá? Já nevím, ale těší mě to.Finálové soutěže:
Ich. Akim Hvězda z Podmok a Ich. Gessi Modrý květ - 2. místo v párech

Ich. Gessi Modrý květ - 2. místo IX. BIG

Ich. Gessi Modrý květ - splnila podmínky Německého šampiona VDH

27.04. 2003 - text L. Brychtová, foto H. Brychta