Mezinárodní výstava (CACIB)

Innsbruck - Rakousko - 24. srpna 2003

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Výlet na cestě domů stál za to.Krása Innsbrucku.Ranní příprava na odjezd do Innsbrucku ve 2.15 pro mě patřila mezi smrtonosné. Spala jsem po koupání psů jen hodinu a vidina 560 kilometrů mě nijak netěšila. O účasti na této výstavě rozhodl náš jarní úspěch v Grazu, kde Akim i Gessi získali CACA a mohli se tedy pokoušet o zisk zcela nového titulu "Austrian Double Champion", který získá pes či fena, pokud na obou výstavách vyhraje svou třídu a obdrží čekatelství rakouského šampionátu. Rakouští pořadatelé byli natolik skvělí a nápadití, že všem držitelům CACA z Grazu zaslali počítačem vyplněné! přihlášky do Innsbrucku, které stačilo víceméně jen zaplatit a podepsat. Ve stejném duchu se pak odvíjela i organizace celé výstavy. Zdá se, že svěřit akci do soukromých ruku, není zase až tak špatný nápad. K naší výpravě se připojila i Jitka Hořáková s Gwendy, včetně spolucestující Angeliky, a z naší strany i Arnold a malý Farao z Haliparku. Frao z Haliparku se pilně chystá na výstavní kariéru.V autě jsem téměř okamžitě usnula a díky plynulé jízdě mého manžela jsem se probudila až s pohledem na sluncem zalité Alpy u Innsbrucku. Výstaviště jsme našli bez problémů, zaparkovali bezvadně a během chvíle stáli u kruhu v horním poschodí haly číslo 3. Nutno říct, že jsme měli dost štěstí. Náš kruh byl umístěn v patře haly, podlaha byla celá pokrytá koberce (slepeným tmavou izolepou a skrývajícím kovové rošty) a bylo tu dost světla. Když jsem prošla dolní podlaží stejné haly, bylo tu neúměrně hlučno, ne tak útulno a podstatně méně světla. Po ránu jsem nechala všechny pejsky proběhnout v kruhu, aby se seznámili s prostředím, a věnovala jsem se malému Faraovi. Psíček mi dělá samou radost a ve výstavním kruhu se chová jako doma. Tak uvidíme, jak se mu povede na další výstavě hned příští týden. Ještě váháte s jeho koupí? Já si ho bohužel opravdu nemohu nechat, i když bych to udělala okamžitě.

Lovely Boy od Chlpíků - BOB Innsbruck 2003U číňánků došlo ke změně jména avizovaného rozhodčího Ferdi Dickmana z Německa na rakouskou rozhodčí Marii Singer. S tou jsme se již jednou potkali, v létě 2002 v Oberwartu.. Slušná účast číňánků zaznamenala jen jednu novinku a to v podobě mladého hairless pejska Frendor´s Nobleman (Di Gabriellas Marco x India von Martin´s Tal). Všichni ostatní pejskové se potkávají pravidelně a tak u výsledků záleželo jen na momentální kondici psa a na názoru rozhodčí. Orchidey Orca od Chlpíků Zaujala mě hairless fenka Orchidey Orca od Chlpíků (otec Sennik Sasquehanna), která je líbivá a mezi mladými fenkami vynikala. Po dlouhém rozhodování tentokrát Sampane Basta o CACIB porazil Lovely Boy a ten si o BOB pak zaběhal s Gessi. No zaběhal ... Lovely Boy běhal, ovšem Gessi usoudila, že je načase vybrat si oddechový čas a od začátku soutěže o BOB s ní nebyla kloudná řeč. Nezabraly ani piškotky ani přesvědčování. Zoufale mrskala ocáskem a vypadala, že jí zachrání jedině a to ihned teplá postýlka místo běhání v kruhu. Jsou prostě okamžiky, kdy je pes v ohromné výhodě. S fenkami tu a tam mávají hormony a jak říká jedna má zkušená kynologická přítelkyně: "Fenky jsou hormonálně nevyvážené, což je někdy potíž." Berte si z toho ponaučení, že pes je na výstavy vhodnější a ani ten nemusí mít svůj den a je s tím nutno počítat. Gessinka teď odpočívá v posteli a tváří se zamilovaně. Jen mi neprozradila, kdo je objektem jejího srdcebolu. Věřím, že čas a dostatečné relaxační procházky jí zase pomohou do kondice :))

Cestou domů jsme v nádherném počasí projeli Alpami a užili si krásu velehor. Až se budete někdy rozhodovat, zda jet do Innsbrucku, srdečně vám doporučuji kývnout a pak naplánovat také výlet do Alp. Stojí to za to!

Čínský chocholatý pes (variety společně)
Posuzovala: Maria Singer (Rakousko)

P-TM

Frendor's Nobleman

Frendor's NoblemanV1, JgSg, Nejlepší mladý ÖZK

Leonhardt

P-Mz

Lovely boy od Chlpíků

Lovely boy od ChlpíkůV1, CACA, CACIB, BOB

Bregenzer

P-TO

Bonifacio Avokaduh

neúč.

Hudákovi

 

Casanova Pupo-Haichi

Casanova Pupo-HaichiV1, CACA

Kvíčalová

 

Wanna Talk about No One N'Co

neúč.

Klima

P-TS

Akim Hvězda z Podmok

Akim Hvězda z PodmokV2, res. CACA

Brychtová

 

Sampan Basta

Sampan BastaV1, CACA, res. CACIB

Ganipolskaya und Thoma

F-TM

Narciska Powder od Chlpíků

Narciska Powder od ChlpíkůV3

Bregenzer

 

Nektarinka Niki od Chlpíků

Nektarinka Niki od ChlpíkůV4

Bregenzer

 

Orchidey Orca od Chlpíků

Orchidey Orca od ChlpíkůV1, JsSg

Bregenzer

 

Oriental Jokes Time Bomb

neúč.

Klima

 

Sasquehanna Gratka

Sasquehanna GratkaV2

Thoma

F-TO

Jasněnka Powder od Chlpíků

Jasněnka Powder od ChlpíkůV1, CACA, res. CACIB

Thoma

 

Viva Las Vegas N'Co

Viva Las Vegas N'CoV2, res. CACA

Klima

F-TS

Ich. Gessi Modrý květ

Ich. Gessi Modrý květV1, CACA, CACIB

Brychtová

 

Tu'Yu Cresteos A'Beauty of the Knight

neúč.

Klima

F-TV

Gwendy od Zlaté Samanty

V1, VTV

Hořáková

Idylka po výstavě: přepravky se psy, poháry, výstavní haly a Alpy.Finálové soutěže:
Junior handling - 1. místo Sampan Basta and Alexandra Putz 
Nejkrásnější mladý pes ÖZK - Frendor´s Nobleman
Nejkrásnější pár - 3 . místo pár číňánků pí Bregenzer

Ich. Gessi Modrý květ, Casanova Pupo Haichi a Jasnenka Powder od Chlpíků splnili podmínky titulu Double champion Rakouska (za zisk CACA z Grazu 2003 a z Innsbrucku 2003).
Všem blahopřejeme.

25. 08. 2003 - text a foto L. Brychtová