Mezinárodní výstava (CACIB)

Stara Pazova - Jugoslávie - 20. dubna  2003

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Z Bulharska do Jugoslávie jsme jeli celou další noc. Ráno jsme stanuli před fotbalovým stadionem ve Staré Pazově. Čekalo nás milé překvapení. Moc pěkná výstava, na kvalitním trávníku asi 12 výstavních kruhů, vše výborně značené, několik prodejních stánků a hned vedle nich restaurace. Již ráno svítilo slunce, ačkoliv bylo ještě chladno. Čím více se blížilo poledne, teplota stoupala, slunce hřálo a my jsme se radovali, že si ohřejeme naše ze včerejška promrzlé kosti. Je zvláštní, že o pěkných a povedených výstavách se toho nedá příliš napsat. Nás posuzovala maďarská rozhodčí paní Bánhidi Pálné, která je známá svou zkušeností i přísností, a tak jsme se i trochu obávali, jak to dopadne. 

V prostorném kruhu vše pěkně ubíhalo, když se z naprosto jasné oblohy ozvalo neskutečné hřmění, začalo se zatahovat a mnozí psi si začali zděšeně lehat. Bouře se však neblížila, to nám jenom nad hlavami začaly přelétávat velké černé vojenské bombardéry směrem na bulharské a turecké hranice. Po celý den, vždy 15 minut před celou hodinou, naprosto pravidelně nad námi proletělo 8 bombardérů ve velmi nízkém letovém koridoru, neboť nad nimi létala normální letadla. Vzdušné proudy přitom téměř pokaždé odnášely "párty stany", pod kterými sedělo osazenstvo kruhu. Leckterý vystavovaný pes připomínal velikonočního zajíčka - 2 kroky, pohled vzhůru na bombardér a přikrčení, 3 kroky, pohled na letící stan a přikrčení, 2 kroky a další bombardér atd.

Odpolední soutěže byly také moc pěkné. Milé bylo i to, že mi někdo ze zdejších vystavovatelů přinesl místní kynologický časopis "Moj pas", ve kterém jsem vyfocená s Irwinkem, když letos v březnu v Bělehradě vyhrál BOB. Když jsme se shromáždili k odjezdu, zjistili jsme, že jsme si na sluníčku spálili obličeje, zvláště pak nosy, a působili jsme jako skupinka opilců. Jednoduše užili jsme si víkend z extrému do extrému!

Čínský chocholatý pes (variety společně)
Posuzovala: Bánhidi Pálné (Maďarsko)

P-TM Irwin Modrý květ  (HA) Irwin Modrý květV1, Prvak razreda mladych, BOB Dandanová
P-TO Griffin Modrý květ (HA) Griffin Modrý květ V1, CAC, CACIB Moringlová
F-TO Frencis Modrý květ (HA) V1, CAC, CACIB Pospíšil
F-TS Heppy Modrý květ (PP) Heppy Modrý květV1, CAC, res. CACIB Dandanová

Griffin Modrý květ splnil podmínky pro udělení titulu šampion Jugoslávie.
Chovatelská skupina Modrý květ - 3. místo.

22. 04. 2003 Ilona Dandanová - foto H. Brychta