Klubová výstava ATK (KV, CAC)

Budapešť - Maďarsko - 18. května  2003

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Nedělní výsledek. Chybíjen někteří psi, poháry nikoliv :))Chovatelská skupina Modrý květPočet psů na klubové výstavě: 276, počet zúčastněných plemen: 25, počet plemen sdružených v Klubu: 39. Čeští vystavovatelé se s počtem 17 zúčastněných stali po domácích Maďarech (213) druhou nejpočetnější výpravou a plemeno čínský chocholatý pes s počtem 22 přihlášených třetím nepočetněji zastoupeným plemenem po 42 francouzských buldočcích a 24 tibetských teriérech. Klubová výstava se konala v samostatném pavilonu na výstavišti Hungexpo, čili na stejném místě, jako o den dříve výstava mezinárodní (jen v menší hale). BIS interšampionů - na stupních Cenn i Akim.Celý prostor kruhů byl pokrytý kobercem, halu tradičně zdobily stojany s květinovou výzdobou a stoly s poháry pro vítěze. V rohu se nacházel stánek pro fotografování psů, na druhé straně kancelář výstavy, naproti prostor s občerstvením - pro členy klubu zdarma, pro hosty za poplatek 5 EUR (2x pití, sendvič, kuře se salátem a oblohou, opět vynikající dort - tu pekárnu jim opravdu závidím!).

Je libo pohárek?Oproti vstupním listům a dokonce oproti rozpisu psů v katalogu byly variety čínských chocholatých psů i tady posuzovány společně, na což jsme ovšem přišli až po posouzení Brilianta, ke kterému rozhodčí Dr. Jakkel posléze přizval i labutěnky. Výstavní hala pro klubovou akci.V našem táboře nastal zmatek, neboť původní pohodový plán vystavování vzal za své a my jsme museli bleskově improvizovat. Ještě štěstí, že res. CAC přejde z maďarské šampionky Gessi na Angeliku a z Akima na Bonifácia. Nejhůř na tom tedy byla Lenka, jejíž Elvísek skončil vždy za Cennem a náš Brileček, který se potkal s Codym.

Dr. Jakkel posuzoval pečlivě, sice bez viditelného projevu hnutí jeho mysli, ale velmi jemně a vůči psům vstřícně. Každého jedince posoudil v pohybu, důsledně na stole, znovu v pohybu a mezi finalisty rozhodoval na základě obou částí hodnocení. Náš "tábor".Ke psům na zemi se do dřepu snižoval pomalu, nejprve jim nabídl ruku a teprve potom prosahal psa tam, kde chtěl (hlava, končetiny, hrudník atd.) Byla to mimo jiné i zkouška povahy, ale provedená jemně a korektně. Upřímně řečeno, klobouk dolů před takovou prací. Na tom jsme se všichni společně po  výstavě shodli. Ve výsledcích se nestalo nic převratného, jen Cenn s Gessi si vyměnili držitelství BOB. Já bych bývala i druhý BOB přála Cennovi, aby získal Dunajský pohár, ale Dr. Jakkel rozhodl jinak. Ukázalo se, že ani v jiných plemenech nebyla situace jednoznačná, protože držitelů poháru za zisk BOB na obou výstavách bylo vyhlášeno jen 7! Mezi nimi i peruánka z naší výpravy Anika Sokolovská jednička. Skvěle!

Liliane de Ridder-Onghena (Belgie) prohlíží Lucčino štěňátko.Sbor rozhodčích na klubové výstavě stál rozhodně za pozornost. Bánhidi Pálné (Maďarsko), jednatelka Klubu a mezinárodní rozhodčí, se kterou se nejeden z nás setkal osobně. Monique van Brempt (Belgie) vyhlášená mezinárodní rozhodčí, kterou potkáte převážně na výstavách v Západní Evropě. Liliane de Ridder-Onghena (Belgie) s níž měla tu čest Ilona Dandanová nedávno a výsledky byly tristní. Akim s Gessi a nedělní "úroda" naší čtyřčlenné smečky.Barbara Pallasky (Německo), tu zatím neznám vůbec, Mária Kaló (Maďarsko) - od ní má Gessi svůj první BOB ze třídy mladých, Ibolya Kiss (Maďarsko) mezinárodní rozhodčí a Dr. Tamás Jakkel (Maďarsko), předseda sboru rozhodčích v Maďarsku a člen výboru MEOE. K posuzování Best in Show byla přizvána osoba nad jiné povolaná, zkušená Elke Peper z Německa (mimochodem autorka knihy Vychováváme šampiona, kterou doufám znáte). Luxusní osazenstvo, co říkáte? A kromě toho že luxusní, tak také nestranné, neboť zejména dámy z Belgie jistě nic netušili o existenci většiny zdejších vystavovatelů. Proč vám o nich píši tak obšírně? To abyste měli představu, jaké kapacity hodnotili naše psy a také abyste i vy příště vyjeli do zahraničí, máte-li na to psa a odvahu.

Jitka s párem - druhé místo!Zásluhou Monique van Brempt obsadila Jitka Hořáková s párem Angelika Nezkrotná markýza a Cody z Haliparku krásné 2. místo. Rozhodnutím Liliane de Ridder-Ongheny zvítězila tentokrát tříčlenná chovatelská skupina Modrý květ v soutěži skupin poté, kdy sklidila potlesk z řad publika i rozhodčích. Amsterdamské oblečení si zasoutěžilo podruhé a naposledy a opět vítězně. Plné obsazení v Best in Show třídy otevřené - Akim, Francesca a Anika.Monique van Brempt vzápětí postavila na první místo v soutěži Best in Show všech vítězů třídy otevřené Akima Hvězda z Podmok (tutéž soutěž vyhrál Akim i loni!) a na třetí místo Aniku Sokolovská jednička. Na stupních vítězů zavládla móda naháčků. Ich. Cenn Modrý květ - vítěz BIS vítězů tříd šampionů.Liliane de Ridder-Onghena se v Best in Show vítězů tříd šampionů rozhodla pro Cenna Modrý květ, jako pro jejího vítěze a nám se začalo na výstavě hodně líbit. Vzápětí se Jitka s Gwendy od Zlaté Samanty vešla rozhodnutím Bánhidi Pálné na třetí místo mezi veterány. Neuvěřitelné věci se děly i ve speciální soutěži Interšampionů (zde soutěží výhradně držitelé tohoto titulu, kteří se na výstavě prokáží kopií diplomu). Dr. Jakkel postavil na stupně znovu dva naháče, tentokrát oba čínské. Cenn obsadil druhé místo a Akim třetí. Však to byla od nás odvaha, přihlásit do téhle soutěže de facto dva psy proti sobě. Jenomže naším cílem bylo ukázat v Maďarsku to nejlepší, co doma máme, a tak jsme to s Lenkou vlastně ani jako náš souboj nebraly. Mezi hromadou Klubových vítězů mladých se Belisska s Codym neprosadili, ale on jejich čas jistě ještě přijde. Gessi s v Best in Show dostala do užšího výběru, ale pak už to na ní bylo ten den asi moc a tak předvedla jen standardní výkon, který na "bednu" nestačil. Lucka a psí miminko shih-tzu.Po ukončení Best in Show si došli majitelé Klubových vítězů pro ohromné poháry a když jsme naší "kolektivní" sbírku vyrovnali na zem, bylo opravdu nač se dívat a co oslavovat. Řadu pohárů doplnila i Lucka Koutecká se svými shih-tzu a to ziskem vítěze třídy štěňat pro pejska a titulem Klubového vítěze pro svou fenku. I jí samozřejmě blahopřejeme.

Vítěz BIS Klubové výstavy - maltéz.Po nezbytném fotografování vítězů nadešel čas konzumace pečeného kuřátka se salátem a dortíku a na závěr přichystalo vedení Klubu tombolu pro členy Klubu. Do naší skupiny tak přibyly pytle s krmením, spací pytel, 2 walkmany, cestovní lednička do auta a řada dalších praktických věcí. Pravda, televizor, CD přehrávač, lehátka a telefony vyhrál někdo jiný, ale naší radost to ani v nejmenším nezkazilo. Skončila další Klubová výstava ATK. Své dojmy a zážitky vám musejí převyprávět ostatní účastníci téhle akce. Já jen doufám, že se i jim líbila. Mám za to, že si minimálně rozhodčí zapamatují "naháče z Čech" a to byl, kromě prožití pohodového víkendu, hlavní cíl naší účasti v Maďarsku. 

Čínský chocholatý pes (variety společně!)
Posuzovala: Dr. Tamás Jakkel (Maďarsko)

P-TM Briliant z Haliparku (HA) V2 Brychtová/Bastl

 

Cody z Haliparku (PP)

Cody z Haliparku (PP)V1, HPJ, Klubový vítěz mladých

Brychtová/Jansovi

  Falco Pupo-Haichi (PP) V3 Simon Jozsefné

 

Sasquehanna Sylan (PP)

VD4

Horváth Sándorné

P-Mz Taiberry v. Shinbashi (PP) V1, CAC Hellmund

P-TO

Ich. Akim Hvězda z Podmok (HA)

Ich. Akim Hvězda z Podmok (HA)V1, CAC, BIS třídy otevřené,
3. místo BIS intešampionů

Brychtová

Bonifácio Avokaduh (PP) V2, res. CAC Hudákovi
  Henk Modrý květ (HA) disk. Fritschová

 

Newbourne Jumping Jack Flash (HA)

neúč.

Thoma

P-TS Ich. Cenn Modrý květ (HA) Ich. Cenn Modrý květ (HA)V1, CAC, Klubový vítěz, BIS třídy šampionů, 2. místo BIS interšampionů Fritschová
  Elvis Modrý květ (PP) V2, res. CAC Fritschová
  Sampan Basta (HA) neúč. Thoma

F-TB

Bohemian Supreme de GabriTho

neúč.

Thoma

F-TD

Devils of York of Xisi

VN?

Pásztor Erika

F-TM

Belissa z Haliparku (HA)

Belissa z Haliparku (HA)V1, HPJ, Klubový vítěz mladých

Brychtová/Krausová

  Camelot Yucatans Bella Luna neúč. Thoma
F-Mz Brenthill Gavany´s Bohemia neúč. Thoma

 

Medúza Alexa Lachesis

neúč.

Simon Jozsefné

F-TO Francesca Modrý květ (HA) V1, CAC Šimečková
F-TS Angelika Nezkrotná markýza (PP) V2, res. CAC Hořáková

 

Ich. Gessi Modrý květ (HA)

Ich. Gessi Modrý květ (HA)V1, CAC, Klubový vítěz, BOB

Brychtová

F-TV Gwendy od Zlaté Samanty (PP) Gwendy od Zlaté Samanty (PP) V1, VTV, 3. místo BIS veteránů Hořáková

Peruánský naháč střední

F-TO

Anika Sokolovská jednička

V1, CAC, Klubový vítěz, BOB,
3. místo BIS třídy otevřené

Šulcová Veronika

Akim a Gessi.Finálové soutěže:
Klubová vítězka Raquel paprsek Tibetu - shih-tzu. 1. místo - skupina Modrý květ ve složení: Gessi, Cenn a Francesca Modrý květ 
2. místo - páry - Cody z Haliparku a Angelika Nezkrotná markýza 
3. místo - BIS veteránů - Ich. Gwendy od Zlaté Samanty
3. místo - BIS třídy otevřené - Anika Sokolovská jednička
1.
místo - BIS třídy otevřené - Ich. Akim Hvězda u Podmok
1. místo - BIS třídy šampionů- Ich. Cenn Modrý květ
Stupně vítězů BIS třídy otevřené - 1. Akim a 3. Anika. 2. místo - BIS interšampionů - Ich. Cenn Modrý květ
3.
místo - BIS interšampionů - Ich. Akim Hvězda u Podmok

Anika Sokolovská jednička se stala držitelkou III. Dunajského poháru za získání dvojího BOB (z obou výstav v tomto víkendu). Blahopřejeme. 

18. 05. 2003 - text L. Brychtová, foto H. Brychta