Mezinárodní výstava (CACIB)

Budapešť - Maďarsko - 17. května  2003

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Ich. Akim Hvězda z Podmok, držitel všech čtyř maďarských šamionátů.Na tuto jednodenní mezinárodní výstavu bylo přihlášeno 1668 psů. Mezi nimi byla i skupina, složená z řady nejlepších čínských chocholatých psů z České republiky, doplněná o překrásnou peruánskou fenku Aniku Sokolovská jednička a spřízněné psí dušičky plemen shih-tzu. Takovou sílu Budapešť ještě nezažila. Část výpravy cestovala po vlastní ose (Brychtovi, Fritschovi), část hromadně dodávkou. 

Po svých minulých zkušenostech jsem doufala, že zvu své přátele a kamarády na pěkný víkend a naše společné nadšení tomu nasvědčovalo. Jitka nechala vyrobit a dovezla nádherný transparent, který propagoval naše plemeno i naší skupinu, Veronika upekla skvělou vánočku, my jsme nabalili vínečko, každý přidal něco "do placu" na zub. Soustava stolů a klecí u kruhu pak vytvořila naše celodenní zázemí. Kruh byl dostatečně velký, ale oproti loňsku v něm byl jen jeden pruh koberce a v krajní čísti sloup, který se líbil psům (na zvedání nohy) a nelíbil fenkám, které kolem něj nechtěly moc chodit. Naštěstí se ukázalo, že paní rozhodčí je zkušená a nechala si stůl přesunout tak, aby byl sloup" mimo hru". Na tabuli nikdo nepsal výsledky a tak jsou ty naše neoficiální.

Anglická rozhodčí při prohlídce Falca Pupo-Haichi. První víkendové překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat. Na rozdíl od minulých let a na rozdíl od popisky na vstupním listě, kde bylo zřetelně označeno, k jaké varietě jedinec patří, byly obě variety číňánků sloučeny a posuzovány společně! Bohužel se tím pádem někteří z nás setkali ve třídách tak, jak se nám to vůbec nehodilo. Byla jsem z toho smutná, ale nic víc se v tu chvíli nedalo dělat.

Anika Sokolovská jednička - res. BIG.Druhým překvapením byla paní rozhodčí. Dáma v růžovém sáčku posuzovala s anglickou důkladností, s převahou hodnocení ve statice i s typickým časovým luxusem. Při prohlídce na stole nenechala bez povšimnutí snad jedinou kostičku u každého psa a jakékoliv zaváhání hodnoceného jedince penalizovala neudělením titulu či snížením známky za povahu. Ich. Cenn Modrý květ - res. BIG (vpravo anglický rozhodčí) Naštěstí jsme sebou vezli opravdu to nejlepší co máme k dispozici a tak se paní rozhodčí nemusela nijak dlouze rozmýšlet. Cenn Modrý květ dostál své bezkonkurenční pověsti a získal nejen BOB, ale ve finálových soutěžích rozhodnutím Denise Coxala (další rozhodčí z Anglie!) obsadil i druhé místo v deváté skupině FCI. Ohromný úspěch sklidila i peruánka Anika. Na výstavě byla sice jediná, ale svou krásou, elegancí a milou povahou si získala kde koho. Druhé místo v páté skupině FCI obsadila i díky Veroničině výbornému předvedení. V nejlepším světle se předvedli všichni vítězové tříd a také za nimi druzí (kteří by při rozdělených varietách určitě získali tituly - například Angelika, Elvis). 

Jitka s Petrem sledují finálové soutěže.Průběh finálových soutěží se nesl v duchu hesla, jež jsme zanedlouho vymysleli - Den, kdy měli zvítězit "druzí". V soutěžích i ve skupinách FCI se nám neustále líbili víc jedinci, kteří obsadili druhé místo, než ti, kteří vyhráli. Pár Cody a Angelika soutěžil pod vedením Jitky Hořákové. Skoro jsme litovali, že někoho nenapadlo udělat Best in Show pro držitele druhých míst, protože by to mohla být skvělá podívaná. Mohu-li já osobně porovnávat, pak se mi zdálo, že se v zákulisí výstavy dělo něco, o čem jsme neměli tušení. Na rozdíl od minulých let chyběla soutěžím "šťáva" a atmosféra, jakou tu znám léta. Možná to bylo dáno i rozlehlostí haly, v níž jsme vystavovali a v níž probíhaly i soutěže. Dios z Haliparku v Best in Show štěňátek. Nutno dodat, že naše zástupce bylo vidět. Dios z Haliparku se kouzelně předvedl ve finále štěňátek, Gwendy ve veteránech, pár Angelika a Cody se shodl bez problémů a při své premiéře ukázal, kde jsou jeho kvality. Chovatelskou skupinu Modrý květ předčili rozhodnutím Andráse Korosze jen čtyři němečtí boxeři, do užšího výběru v Best in Show mladých (psi i feny společně, všech 10 skupin FCI dohromady) se nedostala Belisska, neboť Tamás Jakkel vybíral jen jednoho zástupce z každé skupiny FCI. Myslím si ale, že se o skupině majitelů naháčů z Čech bude docela dost mluvit.

Čínský chocholatý pes (variety společně)
Posuzovala: Liz Stannard  (Anglie)
Jmenovaná rozhodčí bude v roce 2004 posuzovat finále Toy skupiny na Cruft´s!

P-TB Dios z Haliparku (PP) Velmi nadějný Robert Blümel / Brychtová Libuše
P-TM Briliant z Haliparku (HA) VD 3 Brychtová/Bastl

 

Cody z Haliparku (PP)

Cody z Haliparku (PP)V1, HPJ

Brychtová/Jansovi

  Falco Pupo-Haichi (PP) V2 Simon Jozsefné
P-TO Bonifácio Avokaduh (PP) Bonifácio Avokaduh (PP) V1, CAC Hudákovi

 

Jason Powder od Chlpíků (PP)

V2

Robert Blümel

  Taiberry v. Shinbashi (PP) VD3 Hellmund

P-TO

Ich. Akim Hvězda z Podmok (HA)

V2, res. CAC

Libuše Brychtová

  Henk Modrý květ (HA) Henk Modrý květ (HA) V3 Lenka Fritschová

 

Newbourne Jumping Jack Flash (HA)

neúč.

Thoma

  You´re My Man of Honeycroft (HA) V1, CAC, res. CACIB Robert Blümel
P-TS Ich. Cenn Modrý květ (HA) V1, CAC, CACIB, BOB, res. BIG Lenka Fritschová
  Elvis Modrý květ (PP) V2, res. CAC Fritschová
  Sampan Basta (HA) neúč. Thoma

F-TB

Bohemian Supreme de Gabritho

neúč.

Thoma

F-TM

Belissa z Haliparku (HA)

Belissa z Haliparku (HA)V1, HPJ, Best junior

Brychtová/Krausová

  Camelot Youcatans Bella Luna neúč. Thoma
F-Mz Brenthill Gavany´s Bohemia neúč. Thoma

F-Mz

Medúza Alexa Lachesis

neúč.

Simon Jozsefné

 

Zara of Honeycroft (PP)

V1 -

Robert Blümel

F-TO Francesca Modrý květ (HA) V1 - Markéta Šimečková
F-TS Angelika Nezkrotná markýza (PP) Angelika Nezkrotná markýza (PP) V2, res. CAC, res. CACIB Jitka Hořáková

 

Ich. Gessi Modrý květ (HA)

V1, CAC, CACIB

Brychtová

  Tu Yu Beauty of the Knight (HA) V3 Thoma+Klima
F-TV Gwendy od Zlaté Samanty (PP) V1, VTV Jitka Hořáková

Peruánský naháč střední

F-TO

Anika Sokolovská jednička

V1, CAC, CACIB, BOB, res. BIG

Veronika Šulcová

chovatelská skupina Modrý květFinálové soutěže:
2.
místo - chovatelská skupina Modrý květ ve složení:  Gessi, Cenn a Francesca Modrý květ 
2. místo BIG - V. skupina FCI - Anika Sokolovská jednička
2. místo BIG - IX. skupina FCI - Ich. Cenn Modrý květ

Belissa z Haliparku splnila podmínky pro přiznání titulu Maďarský šampion mladých.

18. 05. 2003 - text L. Brychtová, foto H. Brychta