Mezinárodní výstava (CACIB)

Kecskemét - Maďarsko (Hungary) - 12. září 2004

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Mezinárodní rozhodčí paní Libuše Ubrová, Česká republikaAčkoliv se to v útlém katalogu nezdá, sešlo se na dvoudenní mezinárodní výstavě v Kecskemétu 1634 psů všech plemen, z toho 12 číňánků. Naše výprava (3 lidé a 8 psů) sem dorazila po půl jedenácté večer, když jsme z Blanska vyjeli po speciální výstavě a po bonitaci až k večeru.

Osvědčené ubytování v hotelu Tó nebo Szauna letos ztroskotalo na rekonstrukci obou hotelů (po nedávné zkušenosti ze Szombathely se zdá, že snad celé Maďarsko rekonstruuje svou síť hotelů!) a tak nás po nervy lehce drásajícím shánění nakonec přijal Sport hotel. Ukázalo se, že to byla trefa do černého. Cena pokojů patřila k velmi přijatelným a objekt byl od výstaviště do slova a do písmene za rohem (cesta k výstavišti jako vždy dokonale značena, tady se zabloudit opravdu nedá!). Po vyčerpávajícím sobotním výstavním maratonu a po čtyřhodinové cestě z Brna, kde jsme naložili Lenku s psíky, jsme padli do postelí my i naši čtyřnozí kamrádi (Akim, Gessi, Arny, Belissa, Cody, Kruise, Eso i Elizabeth). Smečka si nás podělila v noci se přesouvala po postelích tak ohleduplně, že jsme si "výměny stráží" ani nevšimli. Naštěstí byli pejskové v sudém počtu a poměr 4 : 4 u nás s manželem zachovali po celou noc ...

Cody se ve volném čase opaloval a využíval výhod přírodní péče o srst pomocí teplého větříku ... El Nero de Gabritho - krásný pejsek s výborně udržovanou srstí dělá labutěnkám skvělou reklamu!Naše zbožné přání, aby počasí vydrželo bez deště se ukázalo dosti silným, a tak zatímco v Čechách pršelo, jak jsme se dozvídali z textových zpráv, my jsme se opalovali a užívali si nečekaně krásného letního počasí. Byl to balzám na duši, protože jsme na zdejším výstavišti v minulosti zažili celodenní liják (výstava probíhá venku na travnaté ploše jezdeckého areálu), sychravo, zimu i vedro. Ale vracíme se sem rádi, protože zdejší výstava má své kouzlo. Na zkušenou českou paní Ubrovou čekalo dvanáct číňánků, kteří se dostavili v plném počtu. Kromě 4 jedinců ze tříd mladých se předvedli samí šampioni, ať už mladých, dospělých či interšampioni. Úctyhodná sešlost, jejíž většinu přivezla právě naše výprava. Stačilo jen "sáhnout do pytle, zatřepat a vytáhnout". Rozhodovat tak mohly i osobní sympatie, subjektivní vkus i momentální předvedení pejsků. Ve finále měl Cody tradiční soupeřku Ilanu Šimkinu s pudlem. Krásný pufíček Nero získal další HPJ před Kruisem, Eso svedl bitvu s Faraem (velmi vyrovnané zápolení, jako vždy) a Cody si vyběhal CACIBa. Velký den měla Gessi, která se předvedla fantasticky v postoji i v pohybu, ovšem Belisska jí prý porazila na svůj výraz "roztomilé panenky". Nezaváhal ani Eso Lenky Markovičové, když získal res. CACIB za Codym. O BOB chodili všichni velmi pěkně ale Cody se asi nejvíc "usmíval". Ve finále pak ukázal, jak vypadá atraktivní labutěnka v plavném pohybu po travnaté ploše a postoupil i do finálového výběru, kde své bezchybné účinkování elegantně zakončil a já jen doufám, že prorazil další kousek cestičky k propagaci labutěnek, kterým viditelnější systematické úspěchy v IX. skupině FCI stále chybějí.

Jch. Sasquehanna Empresa, maj. Ibolya Kiss, MaďarskoJiž po několikáté jsem si zapomněla poznamenat, jak hrozně dlouhé tu bývají závěrečné soutěže. I letos se konaly v rámci mezinárodní výstavy speciální výstavy maďarských národních plemen a právě jejich kompletní finálové soutěže předcházely soutěžím výstavy mezinárodní. Tak se stalo, že finále, jež se nás týkalo, začínalo až po páté hodině odpolední. Do silné konkurence nastoupila naše chovatelská skupina "z Haliparku", tentokrát v dalším premiérovém složení. Protože Lenka Markovičová přijela s námi bez svého manžela, musel zaskočit manžel můj, jemuž Lenka svěřila Esíčka. Tím se ale stalo, že nám chybějí fotografie naší skupiny, neboť vystavovat a fotografovat současně se jaksi nedá. Snad nám ale časem vypomohou maďarští kolegové, kteří naše účinkování na fotky zachytili. Konkurenty nám byli vítězní bullmastifové (5), malí knírači pepř a sůl, bernští salašničtí psi, bernardýni, leonbergři a já nevím kdo všechno ještě, protože jsem to jednoduše nestihla v průběhu vystavování sledovat. V každém případě tu byly jen tuším dvě tříčlenné skupiny, ostatní měli více jedinců. Po delší době tedy velmi vyrovnaná soutěž, v níž bylo druhé místo velkým a cenným úspěchem. Mám z něj velkou radost, děkuji paní Krausové za "zapůjčení" Belissky a Lence Markovičové za Esíčka a Elizabeth. Letošní Kecskemét se vydařil a bude-li tomu vše potřebné přát, jistě se sem rádi vydáme opět příští rok.

Chinese Crested Dog - Čínský chocholatý pes
(variety společně)
Posuzovala: Libuše Ubrová (Česká republika - Czech republic)

Class Name Results Owner
P-TM Nero de Gabritho KC04_ElNeroGBT8871.jpg (62244 bytes) V1, HPJ Majdlenová
  Kruise Modrý květ V2 Nováková

P-Mz

Jch. Eso z Haliparku

Sz04_EsozHaliparku6443.jpg (31188 bytes)V1, CAC, res. CACIB

Markovičová

 

Jch. Farao z Haliparku

Sz04_FaraozHaliparku6437.jpg (32442 bytes)V2, res. CAC

Kiss Ibolya 

P-TO

Jch. Cody z Haliparku

Kc04_CodyzHaliparkuBOB8927.jpg (34581 bytes)V1, CAC, CACIB, BOB, finále IX. FCI

Brychtová/Jansovi

P-TS

Ich. Akim Hvězda z Podmok

Sz04_AkimHzP6450.jpg (33339 bytes)V1, CAC,

Brychtová

F-TM Lovely Look Jing Kc04_LovelyLookJing8860.jpg (31519 bytes) V3 Simon Jozsefné

 

O´Lala Schloss Neuschwanstein

Kc04_OlalaSNeuschw8859.jpg (37664 bytes)V2

Balog

 

Jch. Sasquehanna Empresa

Kc04_SQEmpresa8865.jpg (49962 bytes)V1, HPJ

Ibolya Kiss

F-Mz

Jch. Elizabeth z Haliparku

Ob04_ElizabethzHaliparku676.jpg (26191 bytes)V1, CAC

Markovičová

F-TO

Ch. Belissa z Haliparku

Ob04_BelissazHaliparku669.jpg (27076 bytes)V1, CAC, CACIB

Brychtová/Krausová

F-TS

Ich. Gessi Modrý květ

Sz04_GessiMKs6470.jpg (26416 bytes)V1, CAC, res. CACIB

Brychtová

Finálové soutěže:
2. místo chovatelská skupina "z Haliparku" - 2nd place breeders group - "z Haliparku" 
Finale IX. BIG - Cody z Haliparku (Petru Muntean, Romania)

13.09.2004 - text: Brychtová; foto: Brychta