Alpok Adria pohár (CAC)

Budapešť - 10.  října  2003 - Maďarsko

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Best in Show "Alpok adria kupa 2003 " - Ich. Gessi Modrý květ res. BISZ našich reportáží už víte, že výstavy pořádané maďarským Klubem ATK jsou pokaždé něčím zajímavé. Na jaře se výstavy konají pod názvem Dunajský pohár, na podzim pod názvem Alpok Adria pohár. Letošní ročník byl už III. v pořadí.

Gessi se tu jako mladá fenka stala držitelkou 3. místa v BIS celé výstavy hned při své první účasti v roce 2001 a Akim splnil podmínky pro zisk Budapešťského poháru (tehdy 3x CAC, nyní 3x BOB!), na jaře při II. Dunajském poháru 2002 Akim vyhrál Best in Show vítězů třídy otevřené a Geska splnila podmínky pro zisk Dunajského poháru za 2x BOB,  na podzim 2002 Gessi obsadila 6. místo v Best in Show. Letos na jaře jsme přijeli na "Klubovku ATK" s celou partou "číňankářů", s Veronikou Šulcovou a peruánkou a s Luckou Kouteckou se šicinkami. Také se nám dařilo, jak můžete vidět ve výsledcích. Jistě uznáte, že při této bilanci jsme nemohli na podzimním III. Alpok Adria poháru chybět. Výstava však měla stejně nečekaný háček, jako obě Budapešťské výstavy mezinárodní - konala se venku!

Potvrzení o přijetí psů mi přišlo těsně před výstavou e-mailem a obratem jsme obdrželi i kopii katalogu. Oproti loňsku se podařilo navrátit původní systém a variety číňánků byly opět rozdělené se zadáváním i oddělených vítězství v plemeni. 249 přihlášených psů, z toho 23 číňánků, je pro tuto výstavu obvyklý počet. Perličkou byli 2 nově přihlášení mexičtí naháči paní Majdlenové ze Slovenska, kteří rozšířili počet zúčastněných plemen.

V naší skupině panovala chvíli lehká nervozita. Neuměli jsme si představit, jak stihneme probíhající finále mezinárodní výstavy, kde jsme měli chovatelskou skupinu, pár, veteránku a finalistku BIG, a současně posuzování na výstavě ATK. Jak už ale bývá skoro tradicí, předseda Klubu István Máté nám pomohl a operativně prohodil posuzování našeho plemene s mopsy, takže jsme všechno v relativní pohodě stihli. Jen na mě s Gessi a na Roberta Blümela se počkalo s posuzováním příslušných tříd až na konec a teprve pak proběhla soutěž o BOB. K mé radosti zadala ruská rozhodčí BOB v labutěnkách Diosovi a u naháčů Gessi, která už měla v nožkách pěkných pár kilometrů. A to ještě nebyl konec.

Gessi Modrý květ - Winner interchampion Best in Show ATKDo finále klubové výstavy se přichystala nejprve psí miminka, po nich dorost (Farao postoupil do užšího výběru) a veteráni, kde nás reprezentovala Gwendy s Jitkou. Rozhodčí Bánhidi Pálné vybrala mezi dalšími plemeny na druhé místo Best in Show veteránů právě Jitku s Gwendy! To už se ale chystala přehlídka interšampionů, kam jsme nastoupili hned ve třech. Ich. Cenn Modrý květ, Ich. Akim Hvězda z Podmok a Ich. Gessi Modrý květ. Předsedovi Mátému z toho až oči přecházely a naši číňánci poprvé ukázali svou sílu. A to ještě chyběla Angelika, Gwendy a Eyllin! Tiše jsme si říkali, že někam do naší trojice "udeřit" prostě musí. Los padl na Gessi, které se rozhodnutím Milivoje Uroševiče podařilo dokonce vyhrát a doplnit tak kompletní sbírku z této soutěže v našich řadách (Geska 1. místo nyní, Cenn 2. místo a Akim 3. z jarní výstavy!). V junior Best in Show se žádný číňánek na stupně nedostal a pak už zbývala jen Gessi do soutěže Best in Show. Upřímně řečeno, když jsem téměř potmě (už bylo hodně pozdě a setmělo se) seděla mezi ostatními vítězi plemen, nedělala jsem si nejmenší naděje. Všichni byli krásní a převážně samé "známé domácí firmy". Však se všichni potkáváme na maďarských výstavách. Geska jakoby zapomněla na únavu celého dne a v pohybu opravdu zabojovala, což jí vyneslo titul reserve Best in Show a ohromný zlatý pohár. Vítězem se stala fena lhasa apso Besterberri Yrian majitelky Csizmadia Gábor, která vyhrála oba dny i IX. skupinu FCI). Po nedělní výstavě získala Gessi ještě III. Budapešťský pohár za BOB ze všech tří výstav. 

Úspěchy jsou prima věc, ale nejlepší na téhle akci byla atmosféra mezi všemi, kteří přijeli soutěžit. Členka výboru ATK se mě dokonce přišla zeptat jak to děláme, že máme stále tak báječnou a usměvavou partu, protože u nich se to kvůli titulům občas pěkně popere. Iluze jsem jí velmi stručným vysvětlením "české situace" vzala jen trochu, ale fakt, že ti nejlepší z nejlepších a někteří další rozumní si v naší skupině chovatelů a majitelů prostě nezávidí, neboť jde o úspěchy dobré pro všechny, vzala s povděkem za svůj. Jak vidno, je to všude úplně stejné, bez ohledu na stát či chované plemeno. Velký úspěch opět sklidily kalendáře s naháčky na příští rok, s jejichž pomocí po výstavě propagujeme chov českých číňánků, kde se dá. Slouží nám i jako všeobecné vyjádření díků za posouzení našich pejsků, což je ve světě běžné.

Moc bych si přála, abychom jednou dovezli do Maďarska alespoň šest interšampionů najednou a obsadili všechny tři stupně vítězů, aby bylo na co koukat :))

Díky za skvělý víkend kamarádi! Bez vás by to nebylo ono. Tak co, pojedete s námi příště také?

Čínský chocholatý pes - Chinese Crested Dog
Posuzovala (Judge): Ioulia Chtchouko, Russia

Hairless
Class Dog Result Owner

P-TB

First Sampan Gavany´s Bohemia (HA)

abs.

Thoma

P-TD

Eso z Haliparku (HA)

Eso z Haliparku (HA)VN1

Markovičová

P-TM

Zholesk Trufaldino (HA)

Zholesk Trufaldino (HA)V1, HPJ

Thoma

P-TO

Ich. Akim Hvězda z Podmok (HA)

Akim Hvězda z Podmok (HA)V2, res. CAC

Brychtová

 

Casanova Pupo-Haichi (HA)

Casanova Pupo-Haichi (HA)V3

Kvíčalová

 

You´re my Man of Honeycroft (HA)

You´re my Man of Honeycroft (HA)V1, CAC

Blümel

P-TS

Ich. Cenn Modrý květ (HA)

Ich. Cenn Modrý květV1, CAC

Fritschová

F-TB

Cinnamon Showgirl de Gabritho (HA)

VN1

Blümel

F-TD

Elizabeth z Haliparku (HA)

VN2

Markovičová

 

Genie Pupo-Haichi (HA)

Genie Pupo-Haichi (HA)VN1

Fritschová

F-TM

Bohemian Supreme de Gabritho (HA)

V1, HPJ

Thoma

  Archie Uničovská brána (HA) abs. Majdlenová

F-TO

Ich. Eyllin Modrý květ (HA)

Ich. Eyllin Modrý květV1, CAC

Fritschová

F-TS

Ich. Gessi Modrý květ (HA)

Gessi Modrý květ (HA)V1, CAC, BOB,
res. BIS ATK, winner Interchampion BIS

Brychtová

Powderpuff

P-TD

Farao z Haliparku (PP)

Farao z Haliparku (PP)VN1, Best Puppy

Brychtová

P-TM

Dios z Haliparku (PP)

Dios z Haliparku (PP)V1, HPJ, BOB

Blümel

P-Mz

Falco Pupo-Haichi (PP)

Falco Pupo-Haichi (PP)V1, CAC

Simon Jozefné

 

Taiberry von Shinbashi (PP)

Taiberry von Shinbashi (PP)V2 --

Hellmund

F-TB

Curry Powder de Gabritho (PP)

abs.

Thoma

F-TM

Bohemian Synphonie de Gabritho (PP)

V1, HPJ

Thoma

F-TS

Ich. Angelika Nezkrotná markýza (PP)

Angelika Nezkrotná markýza (PP)V1, CAC

Hořáková

F-TV Ich. Gwendy od Zlaté Samanty (PP) AP03_GwendyodZSVeteran147_4.jpg (36181 bytes)V1, CAC, res. BIS veteran Hořáková

Finale - III. Alpok Adria kupa:
Ich. Gwendy od Zlaté Samanty - Reserve Veteran Best in Show
Farao z Haliparku - finale BIS Puppy
Ich. Gessi Modrý květ - Winner interchampion Best in Show
Ich. Gessi Modrý květ - Reserve Best in show

13. 10. 2003 - text: L. Brychtová; foto: H. Brychta