![]() |
Alpok Adria pohár (CAC) |
|||||||||
|
Budapešť - 10. října 2003 - Maďarsko |
||||||||||
|
||||||||||
|
Gessi se tu jako mladá fenka stala držitelkou 3. místa v BIS celé výstavy hned při své první účasti v roce 2001 a Akim splnil podmínky pro zisk Budapešťského poháru (tehdy 3x CAC, nyní 3x BOB!), na jaře při II. Dunajském poháru 2002 Akim vyhrál Best in Show vítězů třídy otevřené a Geska splnila podmínky pro zisk Dunajského poháru za 2x BOB, na podzim 2002 Gessi obsadila 6. místo v Best in Show. Letos na jaře jsme přijeli na "Klubovku ATK" s celou partou "číňankářů", s Veronikou Šulcovou a peruánkou a s Luckou Kouteckou se šicinkami. Také se nám dařilo, jak můžete vidět ve výsledcích. Jistě uznáte, že při této bilanci jsme nemohli na podzimním III. Alpok Adria poháru chybět. Výstava však měla stejně nečekaný háček, jako obě Budapešťské výstavy mezinárodní - konala se venku! Potvrzení o přijetí psů mi přišlo těsně před výstavou e-mailem a obratem jsme obdrželi i kopii katalogu. Oproti loňsku se podařilo navrátit původní systém a variety číňánků byly opět rozdělené se zadáváním i oddělených vítězství v plemeni. 249 přihlášených psů, z toho 23 číňánků, je pro tuto výstavu obvyklý počet. Perličkou byli 2 nově přihlášení mexičtí naháči paní Majdlenové ze Slovenska, kteří rozšířili počet zúčastněných plemen. V naší skupině panovala chvíli lehká nervozita. Neuměli jsme si představit, jak stihneme probíhající finále mezinárodní výstavy, kde jsme měli chovatelskou skupinu, pár, veteránku a finalistku BIG, a současně posuzování na výstavě ATK. Jak už ale bývá skoro tradicí, předseda Klubu István Máté nám pomohl a operativně prohodil posuzování našeho plemene s mopsy, takže jsme všechno v relativní pohodě stihli. Jen na mě s Gessi a na Roberta Blümela se počkalo s posuzováním příslušných tříd až na konec a teprve pak proběhla soutěž o BOB. K mé radosti zadala ruská rozhodčí BOB v labutěnkách Diosovi a u naháčů Gessi, která už měla v nožkách pěkných pár kilometrů. A to ještě nebyl konec.
Úspěchy jsou prima věc, ale nejlepší na téhle akci byla atmosféra mezi všemi, kteří přijeli soutěžit. Členka výboru ATK se mě dokonce přišla zeptat jak to děláme, že máme stále tak báječnou a usměvavou partu, protože u nich se to kvůli titulům občas pěkně popere. Iluze jsem jí velmi stručným vysvětlením "české situace" vzala jen trochu, ale fakt, že ti nejlepší z nejlepších a někteří další rozumní si v naší skupině chovatelů a majitelů prostě nezávidí, neboť jde o úspěchy dobré pro všechny, vzala s povděkem za svůj. Jak vidno, je to všude úplně stejné, bez ohledu na stát či chované plemeno. Velký úspěch opět sklidily kalendáře s naháčky na příští rok, s jejichž pomocí po výstavě propagujeme chov českých číňánků, kde se dá. Slouží nám i jako všeobecné vyjádření díků za posouzení našich pejsků, což je ve světě běžné. Moc bych si přála, abychom jednou dovezli do Maďarska alespoň šest interšampionů najednou a obsadili všechny tři stupně vítězů, aby bylo na co koukat :)) Díky za skvělý víkend kamarádi! Bez vás by to nebylo ono. Tak co, pojedete s námi příště také? Čínský chocholatý pes -
Chinese Crested Dog Finale - III. Alpok Adria kupa: 13. 10. 2003 - text: L. Brychtová; foto: H. Brychta |
||||||||||