Speciální klubová výstava (CAC)

Remata - Slovensko - 10. května  2003

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Speciální klubová výstava pro málopočetná plemena

10. května 2003 pořádal slovenský Klub málopočetných plemen psů Speciální klubovou výstavu v Rematě. Jen pro zajímavost, tento klub sdružuje asi 26 různých plemen psů (pokud jsem to dobře spočítala). Pořádají se zde vždy dvě výstavy ročně, přičemž titul Klubový vítěz se zadává jenom na jedné z nich. Na druhé je zadáván pouze BOB. Klubový šampion krásy je v tomto klubu pro většinu jedinců těžko dosažitelný, neboť pro jeho získání musí pes získat 3x CAC pouze na klubových výstavách, od dvou rozhodčích. Jeden z těchto CACů lze nahradit třemi res. CAC, ale získanými opět pouze na klubem pořádaných výstavách. V KCHMPP lze získat ještě další titul, a tím je Pes a fena roku. Je potřeba sbírat body z výstav, asi jako v KCHN ČR na Klubového šampiona. Nejvyšší počet bodů samozřejmě vítězí. Nejúspěšnější 3 psi a 3 feny slovenských vystavovatelů obdrží diplom a pohár. Pro psy v držení zahraničních vystavovatelů se uděluje pouze jedno místo. Soutěž se vyhodnocuje jednou ročně a je tedy možné se jí s jedním psem zúčastnit i několikrát za sebou. Všechna plemena sdružená v tomto klubu soutěží dohromady, není to rozděleno podle jednotlivých psích ras zvlášť. Myslím si, že čchp vzhledem ke své oblíbenosti již rozhodně nepatří mezi plemena málopočetná, a tak byli soupeři jiných plemen ve výhodě. Přesto byly všechny poháry uděleny pouze čchp.

Pes roku 2002
1. Genetik Alexa Lachesis,. A.Šimovičová
2. Gulliver Alexa Lachesis, A. Šimovičová
3. Frozen Hot Alexa Lachesis,.A.Šimovičová.
Fena roku 2002
1. Groteska Alexa Lachesis,I.Dudášová
2. Chimaira Charmé Alexa Lachesis,A. Šimovičová
3. Meluzína Alexa Lachesis,A. Šimovičová.
Fenou roku 2002 v držení zahraničního vystavovatele byla
vyhlášena Heppy Modrý květ, s absolutně nejvyšším počtem bodů, které v tomto klubu kdy kdo získal.
Tímto d
ěkuji Libušce Brychtové, která věděla, jak ráda bych toto ocenění získala a proto nepřihlásila do soutěže svojí fenu Gessi Modrý květ, která by mě o něj jako jediná mohla připravit.

Výstava se konala v areálu chaty Mladost´v Rematě, v neskutečně krásné přírodní scenérii. Cesta z Prahy je dlouhá asi 460 km. Za Handlovou je třeba odbočit na polní cestu, projet pod viaduktem, kolem farmy koní, nádherným lomem, kde čistě bílý kámen překrásně září na slunci a dále lesní cestou do kopce. Kdyby mi Gábina Nosková detailně nepopsala, co všechno mě na cestě čeká, zcela jistě bych si zoufala, že jsem odbočila špatně. Ráno bylo po nočním dešti ještě všude mokro, ale slunce se již začínalo prodírat ven z mraků. Vše bylo velmi dobře zorganizováno, takže během chvilky byly postaveny dva prostorné výstavní kruhy na betonovoasfaltovém parkovišti a vzápětí i dva velké "party stany" pro rozhodčí a zapisovatele. Pro případ deště bylo připraveno nouzové řešení - výstava by se konala v restauraci přilehlé rekreační chaty. To však naštěstí nebylo třeba, takže restaurační zařízení každý používal pouze k účelu občerstvení. Překvapila mě milá obsluha a nízké ceny (např. 1 dcl kofoly za 3 Sk). Dostalo se mi i nezvykle milého přivítání, jak od členů výboru klubu, tak i od známých slovenských vystavovatelů. Přestože jsem na výstavu z Prahy přijela zcela sama a nikoho jsem zde nijak více neznala, během chvíle jsem si vážně připadala jako mezi starými známými. Protože jsem ve zmatku nočního balení zapomněla vzít svým psům nějaké pamlsky, paní Šimovičová se s námi ochotně rozdělila o své

Posuzovala milá slovenská rozhodčí paní Eva Schvarczová. Na této výstavě nepadla ani jedna známka VD, i když já osobně bych jich pár rozdala. Oproti výstavě v Banské Bystrici, která se konala před týdnem, to byl opravdu veliký rozdíl. Paní rozhodčí však skutečné vítěze bez problémů poznala a tak ti horší, stanuli za nimi, ale s pěknou známkou. Nebyl tím tedy vůbec nikdo poškozen a navíc to přispělo k bezproblémovému a klidnému prožití dne, neboť žádný z vystavovatelů nebyl zklamán. Leckterý z pejsků si sem přijel právě jen pro ocenění kvůli chovnosti a více se pravděpodobně ani vystavovat nebude. Velikým kladem byla i vstřícnost pořadatelů, kteří mile zodpovídali všechny mé dotazy. Protože posuzování čchp končilo již před jedenáctou hodinou a ceny pro vítěze měly být předávány až ve finálovém kole, tj. asi ve 14.00 hodin, a mě čekala cesta do Prahy a vzápětí další noční cesta do slovinského Mariboru, šla jsem se omluvit pořadatelům, že za této situace jsou pro mě tři hodiny času velmi cenné, budu muset odjet předčasně a cenu přenechat někomu jinému. Jaké bylo mé překvapení, když předseda KCHMPP, pan Dušan Kuriš, cenu věnovanou paní Dudášovou přinesl a bez problémů mi ji předal. Protože místní prostředí i celková atmosféra byly neskutečně nádherné, litovala jsem, že jsem zde nepočítala s noclehem, jako někteří ostatní. Příště to tak rozhodně udělám. Přestože jsem své "chvalozpěvy" na zdejší atmosféru přednesla již na místě, děkuji ještě jednou členům výboru KCHMPP i milým vystavovatelům za nádherný den.

Ještě se s vámi podělím o jednu zvláštnost. Zatímco můj naháček Irwin, který je ve třídě mladých, získal titul Český junior šampion tak, že 2x měl k CAJC ještě BOB a potřetí CAJC s Vítězem speciální výstavy mladých, na Slovensku jsme letos byli 4x, vždy byl na druhém místě (v konkurenci 7, 3, 3 a 5 psů) a po každé ho porazil někdo jiný. A po příjemně prožitém dnu začínám sbírat síly na příští týden, kdy se vydáváme na výstavu psů do Bulharska - 2x CACIB Sofia. Těšte se na to, co nás zase potká! 

Ilona Dandanová

Posuzovala: Mgr. Eva Schvarczová (Slovensko)

Čínský chocholatý pes dlouhosrstý (powderpuff)

P-TD

Cylie Quito Poarott

nepřítomen

ing. M. Vahalíková

P-Mz

Quantara Whisper at Bonita

BOB - Quantara Whisper at Bonita (foto z Budapešti 2002)V1, CAC, Klubový vítěz, BOB

B. Vaculíková

 

F´Baal Ha-Bajit Mahtob

V2, res.CAC

ing. O. Švrček

 

Ginn Čin-Čin Pet

V3

Jurovi

P-TO

Buddy Poarot

V1, CAC

K.Majdlenová

 

Hooffy Modrý květ

V2, res. CAC

S. Chlpíková

P-TS

Doyel Modrý květ

V1, CAC

S. Chlpíková

 

Guliver Alexa Lachesis

nepřítomen

Šimovičová a Tejkalová

F-TD

Okrasa Alexa Lachesis

VN

ing. I. Šubínová

F-TM

Van E.Jo.Van. Jasira

V1, CAJC

D.Trojanowská

 

Van E.Jo.Van. Jevita

V2

E. Vajcíková

 

Jokime Modrý květ

nepřítomna

I. Dandanová

F-Mz

Van E.Jo.Van. Fantasi

V1, CAC

Z. Futiarová

 

Bella Stella Hot Chocolate

V2 /bez titulu/

J. Juhásová

F-TO

Van E.Jo.Van. Flevr

V1, CAC

E.Vajcíková

F-TS

Heppy Modrý květ

V1, CAC, Klubový vítěz

I. Dandanová

Čínský chocholatý pes bez srsti (hairless)

P-TM

Van E.Jo.Van.Lucky

V1, CAJC

E. Vajcíková

 

Irwin Modrý květ

V2

I. Dandanová

 

Cassidy Gavany´s Bohemia

V3

S. Chlpíková

 

Bondy Hot Chocolate

V4

B. Vaculíková

 

Chester Sandy Gray

 V

E. Šebelová

P-Mz

Family Song´s Hopkirklachesis

V1, CAC, Klubový vítěz

Dudášovci

 

Van E.Jo.Van. Hannibal

nepřítomen

K. Trommler

P-TO

Agbar Hviezda Záhoria

V1, CAC

Mgr. M. Berláková

 

Van E.Jo.Van.Elvis

V2, res. CAC

V. Švec

 

Star-Black Des Fils Du Rugby

V3

Z. Alimanovičová

P-TS

First Crested Alexa Lachesis

V1,CAC

Mgr. A. Šimovičová

F-TD

Osa Alexa Lachesis

VN

S. Chlpíková

F-TD

Negritka Nefis od Chlpíků

V1, CAJC

S. Chlpíková

 

Daphné Gavany´s Bohemia

V2

M. Rajtárová

F-Mz

Meluzína Alexa Lachesis

V1, CAC, Klubový vítěz

Mgr. A. Šimovičová

 

Family Song´s Heaven Lachesis

V2, res..CAC

Dudášovci

 

Van E.Jo.Van. Grétka

V3

I. Blahová

F-TO

Isla Sandy Gray

V1, CAC

M. Baumanová

 

Moja Mola Alexa Lachesis

nepřítomna

D. Havlík

Výsledky jsou bez záruky! 

10. 05. 2003 - Ilona Dandanová