|
|
Wieselburg jsem měla přihlášený "do
foroty" pro případ, že by se Gessince bývalo nepodařilo získat
posledního CACA v Grazu. Vše ale tehdy vyšlo,
takže na dubnovou výstavu Geska jela už jako nová Rakouská šampionka a já
jsem výstavu pojala ryze tréninkově. Faktem je, že v předvečer výstavy,
kdy se Prahou hnala sněhová bouře s vichřící, jsem slzela, že nikam
nejedu, zalézám do teplé postele a nemíním vystrčit ani nos. Ale stejně
mi to nedalo. Ve čtyři ráno za teploty -4°C jsme vyjeli na 300 km dlouhou
cestu směr České Budějovice, Linec a Wieselburg. Za naše auto s Arnym, Akimem a Gessi se připojil stříbrný Passat, vezoucí na výstavu
Jitku Hořákovu s Gwendy a novofoundlandkou Carií. Jako již po dva předchozí
roky jsme v 8.30 zaparkovali nedaleko vchodu k halám a jako vždy nás čekal
stejný kruh na stejném místě. Jen podlaha s jediným pruhem koberce napříč
byla výrazně klouzavější než roky předchozí, zejména díky dřevěným
čtvercům, zakrývajícím zdejší hluboko uložené technické zabezpečení.
Dvoudenní katalog s 1713 psy nabídl 16 čínských
chocholatých psů očekávaných jmen i rozložení tříd. Osobně jsem neměla
jiný cíl, než si pěkně zavystavovat a vyzkoušet zbrusu nový obojek a vodítko
Gessince (dostala je za odměnu minulý víkend). Jestli jsem měla nějaké malé
přání, tak jen to, aby se v soutěži o BOB sešel krásný Sampan Basta s naší
Gessi. Leč rozhodnutím mgr. Ovesné zůstalo pro tentokrát jen u přání a já
se tedy mohu dál těšit. Se svými pejsky jsem si docela užila. Podlaha
klouzala tak, že jsem i ve svých obvyklých mokasínách jezdila jako na tobogánu. Akim
i Gessi potřebují svižné tempo, aby pěkně vypadali a já měla plné ruce
práce. Přesně si vybavuji, jak Akim pravidelně klusal na prověšeném vodítku
kruhem a já doslova plápolala na straně druhé a snažila se za každou cenu
udržet balanc tak, abych mu vodítkem netrhla a nevyrušila ho v převedení. S
Gessi jsem ve finále zavrhla způsob předvedení po kruhu a jak to šlo, nasměrovala
jsem jí na pruh koberce, který byl coby podklad výrazně milosrdnější.
Shodou okolností nás mgr. Ovesná nechala běhat o něco déle než obvykle,
takže jsme se kruh od kruhu lepšili a nacházeli každý svůj recept na zrádný
povrch. Dobře si tedy pamatujte - ve Wieselburgu to klouže, vezměte si botky
s gumovou podrážkou a v žádném případě ne podpatky, pokud musíte vedle svého
psa klusat. Ještě musím dodat, že Gessince nový obojek moc vyhovoval a z výstavy
jsem odjížděla nadšená, jak pěkně se na něm celou dobu předváděla. Svým
výkonem mě inspirovala k tomu, že přihlásím i výstavy, u kterých jsem ještě
váhala,
zda se na ně vydat.
Včetně jasného budoucího držitele titulu BOB,
kterým Sampan Basta bezesporu byl, se nedalo očekávat v našem kruhu nic převratného.
Mohu tedy jen konstatovat, že se v předvedení stále více lepší pejskové
pani Klima a že své kvality potvrzuje úspěšnou účastí ve třídě veteránů
Gwendy od Zlaté Samanty. Po soutěžích ÖZK se Gwendy stala historicky první
držitelkou titulu Nejlepší veterán ÖZK na dvou výstavách za sebou a
odpoledne si vyšlapala ještě umístění mezi nejlepšími třemi veterány
celého dne výstavy (a že jich nesoutěžilo málo!).
S ohledem na dostatek času jsem si tentokrát
výstavu užila i jako nezaujatý divák. Obešla jsem celé výstaviště,
omrkla rozhodčí, kteří mě zajímají do budoucna, a tu a tam postála u některého
kruhu i déle. Ve správnou chvíli jsme došla i ke kruhu novofoundlandů, kde
právě bojovala Jitka s Carií proti běžně neporazitelnému profesionálnímu
handlerovi (s dalším psem vyhrál Best of Day). Zázraky se občas dějí a
neděle toho byla důkazem. Carrie ve své třídě porazila fenu s profíkem a
ještě si vyběhala res. CACIB. Tím doplnila sbírku naší výpravy v jednotném
duchu, k čemuž jí i Jitce moc blahopřeji, neboť ani
soutěžení mezi černými obry není nijak snadné.
Večerní návrat stál také za to. Z dálnice za
Wieselburgem nás málem smetl náhlý poryv silného větru a jen duchapřítomnost
mého muže zabránila nejhoršímu. Sněžení se střídalo s větrnými vánicemi,
zatímco z další strany bylo jasno a slunečno. Pravé aprílové počasí. Při
přejezdu ze sluníčka do sněhové bouře u Lince jsem konstatovala, že je
tady při našem průjezdu obvykle tak ošklivé počasí, jaké známe u
Jihlavy. Že by ta místa měla něco společného? I do Prahy jsme vjeli ve vánici
metelici, takže vyndávání věcí z auta se ukázalo jako zhola nemožné. S pejsky jsme
jen rychle přeběhli do domu a byli rádi, že jsme v teple. Zatím se opatrujte,
nezapadněte sněhem a my vám přichystáme další zajímavé čtení, i když
nejsme příští týden na výstavě.
Chceteli se podívat na fotografie vítězů z
Wieselburgu navštivte stránky ÖKV.
Fotografie najdete v novinkách a uvidíte i úspěchy četných českých
majitelů. Na stupních vítězů stáli v sobotu opět vipeti s Patrikem Panýrkem
v párech (I. místo) i skupinách (II. místo), 2. místo obsadil v neděli pár
shih-tzu pí Fremrové, druhá v IX. skupině byla paní Kupicová s maltézáčkem
a třetí paní Dosedělová s pekinézem, skupinu IV. vyhrál jezevčík pí
Filípkové a druhý se ve skupině VIII. umístil retrívr pánů Kordy a Kubeše. Všem
srdečně blahopřeji!
Čínský chocholatý pes
(variety společně)
Posuzovala: Mgr. Božena Ovesná
(ČR)
|
P-TM
|
Irwin Modrý květ (HA) |
V1, Jugendbester |
Dandanová |
|
|
Lovely Boy od Chlpíků (HA) |
V2 |
Bregenzer |
|
|
Tango Y Flamenco de la Villa Malibran (HA) |
V3 |
Klima |
|
P-Mz
|
Shambala´s Mr. J.J. Black (HA) |
neúč. |
Klima |
|
|
Wanna Talk about No One N´CO (HA) |
V1, CACA (přeřazen z tř. otevřené) |
Klima |
|
P-TO |
Newbourne Jumping Jack Flash (HA) |
V1, CACA |
Thoma |
|
P-TS |
Ich.
Akim
Hvězda z Podmok (HA) |
V2,
res. CACA, res. CACIB
|
Brychtová/Nohejlová |
|
|
Sampan Basta (HA) |
V1, CACA, CACIB, BOB
|
Thoma/Nemanic |
|
F-TD |
Nektarinka Niki od Chlpíků (HA) |
VN
1, Best Jüngsten ÖZK |
Thoman Steffanie |
|
|
Oriental Jokes Time Bomb (PP) |
VN
2 |
Klima |
|
F-TM |
Camelot Yucatan´s Bella Luna (HA) |
V1, Jugendbester |
Thoma/Nemanic
|
|
F-TO
|
Heppy Modrý květ (PP) |
V2, res. CACA
|
Dandanová |
|
|
Viva Las Vegas N´CO (HA) |
V1, CACA
|
Klima |
|
F-TS |
Ich.
Gessi Modrý květ (HA) |
V2,
res. CACA, res. CACIB
|
Brychtová |
|
|
I Feel Lucky N´CO (HA) |
V1,
CACA, CACIB, Best Hündin ÖZK
|
Klima |
|
F-TV |
Ich. Gwendy od Zlaté Samanty
(PP) |
V1, Best veteran ÖZK,
2. - 3. place Best veteran in Show |
Hořáková |
Finálové soutěže:
Junior handling - 1. místo Alexandra Putz + Sampan Basta
Nejkrásnější dorost fena ÖZK - Nektarinka od Chlpíků
Nejkrásnější fena ÖZK -
I Feel Lucky N´CO
Nejkrásnější veterán ÖZK - Ich.
Gwendy od Zlaté Samanty
2. - 3. Best veteran in Show -
Ich.
Gwendy od Zlaté Samanty
Všem blahopřejeme.
Newbourne Jumping Jack Flash - splnil podmínky
Rakouského šampiona.
(ÖZK = Östereichischer Zwerghundeklub - Rakouský
klub pro malá plemena)
06. 04. 2003
- text L. Brychtová, foto H. Brychta
|