Oblastní výstava

Žatec - 1. května 2003

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

30. oblastní výstava psů společenských plemen v Žatci

Výstavy se účastnilo 186 psů. Letošní výběr výstavy "pro radost" u nás padl na jubilejní 30. oblastní výstavu v Žatci a to díky informacím a velké spokojenosti s loňským ročníkem, o kterém jsem se dočetla na webových stránkách www.nahaci.cz, díky čemuž jsme se nemuseli obávat dalšího hučícího a hlučného hangáru, jak už bývá zvykem na výstavách vyššího typu. Po rachotících Budějovich na mě působil Žatecký myslivecký sad s krásným odpoledním slunečným počasím, jako balzám na duši a to nejen pro nás ale i pro pejsky. Samozřejmě si uvědomuji, že oblastní výstava je pro někoho úplné nic, ale pohled na pejska venku na sluníčku, na trávě, šťastného, s ocáskem nahoru a s oušky postavenými a se zájmem o okolí bez jakéhokoliv úsilí, je prostě nádherný a to i ve výstavním kruhu. Prostě spokojenost na všech stranách.

Naháčci se předvedli v obou varietách, do kruhu nastoupila 1 labutěnka a 3 neosrstění jedinci. K našemu překvapení posuzovala nám všem dobře známá paní Božena Ovesná. Kdybych byla pozornější, tak už na přihlášce byla avizovaná, mezi jinými, klubová výstava plemen pudl, papilon, čau-čau, sharpei a černý teriér, takže jmenovaná rozhodčí, se kterou jsme se naposledy viděli na MVP před čtyřmi dny, posuzovatelka a hybná síla celé výstavy, byť oblastní, by zkušenějšího vůbec nepřekvapila. Kdo by čekal na této výstavě pejsky slabší kvality, asi by se velmi divil, což jistě souviselo se speciálními výstavami již zmíněných plemen. 

Velmi mě mrzí, že jsme neměli kameru, protože labutěnka, kterou jsme tu viděli, měla osrstění, jež mi vyrazilo dech. Krásná dlouhá splývavá srst, nadýchaná, rovná a lesklá. Škoda, že nejsem odborně zdatnější a nevím, jaké jsou kvality dotyčného pejska po fyzické stránce, ale mě učaroval. Celkové posuzování uběhlo svižně a kolem 14.00 hodiny byli vyhlášeni nejhezčí pes a fena této výstavy: pes - pudl, fenka shi-tzu.

Závěrem bych chtěla poděkovat Vám Libuško, že nás všechny s takovým elánem a povzbuzením vedete k vystavování našich miláčků. Jak jistě vidíte, tak i na této, pravda nikoli mezinárodní výstavě, byli 3 potomci vašeho Arníčka. Věřte, že Vaše práce s námi není marná a děkujeme. Také mě napadá, že kdyby každý chovatel tak pečoval o své potomky a jejich majitele, nepotřebovali bychom bonitační karty, protože bychom se všichni viděli na vlastní oči ve výstavním kruhu. Mějte se hezky  - s pozdravem Skřivanovi.

Posuzovala: Mgr. Božena Ovesná
Čínský chocholatý pes

P-TM

Arči Golfík

V1

Simona Brožová

 

Artík Golfík

V1, VTM

Soňa Kantová

P-Mz

Albi Ga-He-Mi

V1, VT, OV

Hana Machová

F-TO

Beggy Hvězda z Podmok

V1, VT, OV

Yveta Skřivanová

4. 5. 2003 - Zapsala:Yveta Skřivanová